• Masaüstü Banner
X
Lenslerin Takılması ve Çıkartılması

Lenslerin Takılması ve Çıkartılması

KONTAKT LENS NASIL TAKILIR ?

Lensleriniz birbirinden farklı diyoptri değerlerinde ise herhangi bir karışıklığı önlemek için önce sağ gözünüze lens takma alışkanlığını geliştirin. Lenslerinizi takmadan önce ellerinizi mutlaka sabun ile yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayınız sonrasında ise üzerinde yırtık olup olmadığını kontrol ediniz . Lens hasarlı görünüyorsa başka lensi kullanın. Lenslerinizin ters olmadığından emin olduktan sonra lensi işaret parmağınızın ucuna yerleştirin. Lensin kavisleri yukarıya doğru olmalıdır Elinizin orta parmağı ile alt göz kapağını aşağıya çekin. Yukarı bakın ve lensi göz akınızın alt kısmına yavaşça yerleştirin. Sonra lensin tam oturması için aşağı bakın. İşaret parmağınızı geri çekin ve alt göz kapağınızı yavaşça bırakın. Gözünüzü bir kere kapatarak lensin kendini ortalamasını sağlayın. Aynı işlemi sol lens içinde uygulayın. Lens takımı sonrası görüş bulanıklığı : Lens gözünüzün ortasına merkezlenmemiş olabilir. Sağ ve sol lens yanlışlıkla birbirinin yerine takılmış olabilir. Lens ters yüz olmuş olabilir ve bu da normale göre rahatsızlık hissi verir.

LENSLER NASIL ÇIKARILMALI?

Lenslerinizi takmadan önce ellerinizi mutlaka sabun ile yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın .Yukarı doğru bakın ve işaret parmağınızı lensin alt kısmına yerleştirin. Lensi gözün renkli kısmından aşağı doğru çekin.Aşağı bakmadan , lensi başparmağınız ile işaret parmağınızın arasına hafifçe sıkıştırarark çıkarın. Lens çıkarırken tırnaklarınızı kullanmayın .

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
 • Renkli Lense Dair ...
  Renkli lensler nedir ? Avantajları nelerdir? Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?
 • Lens Nasıl Takılır ?
  Her zaman dikkat ettiğinizden biraz daha fazla dikkat ederek el hijyeninizi sağlamalısınız. Lens kullanırken tırnak bakımınızda önemli bir hijyen konusu. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olma...
 • Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur ?
  Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlamıştır.
 • Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?
  Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir? Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli dem...
E-Bülten