• Masaüstü Banner
X

Numaralı renkli lensler

 

Kontakt lensler, her ne kadar yaklaşık bir asırlık bir mazisi olsa da artık günümüzde çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Çünkü hem kullanış konforu, hem istendiği zaman (şeffaf renkler) belli bile olmaması hem de gözlük gibi birçok yerde unutulma probleminin ortadan kalkması, kontakt lensi daha da tercih edilir kılıyor.

 

Numaralı renkli lensler ise sadece gözün net bir görüşe sahip olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda istediğiniz göz rengine sahip olarak size etkileyici ve eğlenceli bir gün de vaat ediyor.

Bu şekilde iki işlevi aynı anda görmekte olan numaralı renkli lensler, kullanım kolaylığı ile çok daha fazla tercih edilmeye başlarken, miyop veya hipermetrop gözlere sahip olduğu halde farklı zamanlarda farklı renkte bakışlara sahip olmak isteyenler için de gayet ergonomik bir çözüm yolu oluyor.

 

Kontakt lens sektöründe pek çok marka numaralı renkli lens üretimine devam ediyor. Diğer yandan her markanın üretim stili farklılık gösteriyor. Numaralı renkli lensleri tercih eden kullanıcılar, önce göz muayenesi olmalı, gözlerinin bütün değerlerini tam olarak ölçümlendirmeli, ondan sonra kendi göz değerlerine uyan bir marka ve model tercih etmelidirler.      

 

Dünyada milyonlarca kullanıcı, gözlerine uygun renkli numaralı lensleri tercih ettikleri için herhangi bir sorun yaşamazken, diğer yandan az sayıda kontakt lens kullanıcısı da herhangi bir muayene olmadan ve bir göz doktoruna danışmadan direkt olarak kendi seçimleriyle lens kullandıkları için bazı sorunlar yaşayabilmektedirler.

 

Hayatımızda ciddi bir kolaylık sağlayan ve hatta hayatımıza renk katan renkli numaralı lensler, kullanım sürelerine uygun olarak takıldığında ve bakımları da iyi yapıldığında sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

E-Bülten