Üyelik Sözleşmesi

Lensoptik.com.tr

Üyelik Ana Sözleşmesi

Aşağıda hüküm ve koşulları maddeler halinde ve ayrıntılı olarak devam eden iş bu üyelik sözleşmesi ile yine aşağıdaki hüküm ve koşulları belirlenmiş esaslar üzerine hem nihati tüketici hem de rezervasyon yapıcı olarak anlaştığınızı kabul edersiniz.

 

Yapmak üzere olduğunuz sözleşme hukuksal yönleriyle sizi bağlayacağı ve tarafımızdan sağlanan her türlü hizmeti kapsadığı için hizmetlerimizi aktif olarak kullanmaya başladığınızda şartlarımızı kabul etmiş sayılırsınız. Bu nedenle lütfen biraz zaman ayırarak aşağıdaki sözleşme maddelerini ve onun ayrılmaz parçası olan eklerini okuyunuz. Hukuken sizi bağlayıcı bir sözleşmeyi onaylamak üzere olduğunuzu unutmayınız. Sözleşme genelinde ve eklerinde bir değişiklik olması durumunda bu konuda da ayrıca aydınlatılacağınızı hatılatmak isteriz.

 

İş bu hüküm ve koşullarda sözleşme ile bağlı olmayı kabul etmiyor veya bu hükümlerle bağlı olmayı istemiyorsanız lütfen hizmetlerimize erişmeyin veya bunları kullanmayın.

 1. GİRİŞ
 2. TANIMLAR
 3. YÜKÜMLÜLÜKLER
 4. ÜYELİK ve KULLANIM ŞARTLARI
 5. PLATFORM HİZMETLERİ
 6. İÇERİK, MÜLKİYET ve ÜYELİK İPTALİ
 7. ŞİRKET DİĞER HAK VE YETKİLERİ
 8. FESİH                     
 9. UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ
 10. YÜRÜLÜK

 

1.     GİRİŞ

     1.1.       Amaç

            1.1.1.      1994 yılından bu yana Kontakt lens alanında hızlı ve emin adımlarla yürüyen lensoptik ailesi göz sağlığı alanında güvenle büyüyen uzman ekibiyle 2002 yılında online satış sistemine geçerek kullanıcılara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmeyi amaç edinmiştir.

 

            1.1.2.      Lensoptik.com.tr tüm hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti esası, teknolojik imkanlarının yanı sıra bulunduğu sektörünün göz sağlığı olmasının önemini en ince ayrıntısına kadar kavramış bir e-ticaret platformudur. Tüm ürünleri %100 orjinal ürünler olmakla birlikte distribütör firmaların garantisi altında satış yapmaktadır. Lensoptik.com.tr platformuyla alınan hiç bir üründe tarihi geçmiş ,faturasız ürün söz konusu olmamaktadır.

 

            1.1.3.      Lensoptik.com.tr, ürün yelpazesinde bulunan tüm ürünleri e-ticaret sektörünün kullanıcılara sağladığı avantajlarıyla birlşetirmek, bunu yaparken müşteri memnuniyeti ve kamu sağlığını korumayı ilke edinmektedir.

 

 

     1.2.       Sözleşme

            1.2.1.      Platformumuza gerçek kişi sıfatıyla; kaydolarak, erişimde bulunarak veya bizim aracılığımızla hizmetlerimizden birinden yararlanarak, (mobil uygulamalar veya bilgisayar yazılımlar da dahil) hukuki olarak bağlayıcı bir sözleşme akdetmek üzere olursunuz.

 

            1.2.2.      Bu sözleşmenin bir tarafını Şirinevler Mh. Şehit Yarbay Cesur Cd. No:21/3 Bahçelievler/İSTANBUL merkezli, Kocasinan Vergi Dairesi’ne 6440369628 vergi numarası, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne 838251/0 numarasıyla kayıtlı ve Mersis numarası 0644036962800016 olan OPTİK DÜNYASI KONTAKT LENS VE OPTİK ÜRÜNLERİ TİC.LTD.ŞTİ. olarak biz, diğer tarafını ise sözleşmeyi onaylan siz oluşturur.

 

            1.2.3.      İşbu sözleşme Lensoptik.com.tr Üyelik Sözleşmesi ve onun ayrılmaz parçaları olan Ek – 1 İçeriğinizi Kullanma Hakkımız ve Kişisel Veriler Politikası Aydınlatma Metni Ek – 2 Plaform Mesajları ve Bildirimler olmak üzere belli özellikleri ilk kez kullandığınızda görüntülenen diğer koşulları içerir. Bu hükümler belirli aralıklarla tarafımızca değiştirilebilir ancak diğer koşullar ve değişen koşullar da mutlaka sizin onayınıza sunulur. Eğer bu Anlaşmayı kabul etmiyorsanız veya rakibimizseniz hizmetlerimizden hiçbirine erişmemenizi ve kullanmamanızı tekrar hatırlatırız.

 

            1.2.4.      Ekler, içindekiler ve başlangıç bölümü iş bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

2.     TANIMLAR

     2.1.       Onaylayarak hukuksal olarak bağlı olacağınız bu sözleşmede ve onun eki niteliğindeki belgelerde geçen;

 

     2.2.       ‘Sözleşme’ lensoptik.com.tr (Şirket) ile siz arasında akdedilen iş bu üyelik sözleşmesini,

 

     2.3.       ‘Şirket’ Optik Dünyası Kontakt Lens ve Optik Ürünleri Tic.Ltd.Şti.’yi,

 

     2.4.       ‘Platform’ Şirketin lensoptik.com.tr ve Lensoptik mobil uygulamaları, API ve yazılımları aracılığıyla sağladığı sözleşmeye konu hizmetin genel adını,

 

     2.5.       ‘Üye’ Platfroma üye olan gerçek veya tüzel kişiyi,

 

     2.6.       ‘Web Sitesi’ lensoptik.com.tr internet sitesini,

 

     2.7.       ‘Mobil Uygulama’ lensoptik.com.tr uygulamasını, ifade eder.

 

 

3.     YÜKÜMLÜLÜKLER

     3.1.       Platform İçin Üye Uygunluğu

 

            3.1.1.      Platformdan yararlanmak için devam eden şu koşulları kabul etmiş sayılırsınız:

 1. Ayırt etme gücüne sahip olmalısınız.
 2. En az on sekiz yaşını doldurmuş olmalısınız.
 3. Platformda yer alan hizmetlerin ifası için Şirket’in belirlediği diğer yasal şartlara sahip olmalısınız.
 4. Sadece bir üyeliğiniz olmalı ve bu platformda vatandaşı olduğunuz devlet tarafından sizi tanımlamaya yarayan yegane kimlikte yazan gerçek kimlik bilgilerini kullanmalısınız.
 5. Şirket tarafından Platformu kullanmak için gerekçeli veya gerekçesiz kısıtlanmamış olmalısınız.

 

     3.2.       Ortak Yükümlülükler

            3.2.1.      Platform aracılığıyla sunulan bazı özellikleri kullanmak için hakkınızda bazı bilgiler sağlamalı ve bir hesap oluşturmalısınız. Hesap parolanızın gizliliğini muhafaza etmek sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayınız. Bunun için iş bu sözleşme ile;

 

 1. Güçlü ve güvenli bir şifre seçmeyi;
 2. Şifrenizi güvende ve gizli tutmayı;
 3. Hesabınızın herhangi bir kısmını başkasına vermemeyi;
 4. Yasalara, bu sözleşmede yer alan tüm hususlara uymayı kabul etmektesiniz.

 

            3.2.2.      Üye hesabınız ile bağlantılı olarak meydana gelen tüm etkinliklerden bireysel olarak siz sorumlusunuz. Hesabınızın yetkisiz kullanımını her türlü iletişim kanallarıyla bize derhal bildirmelisiniz. Herhangi bir gerekçe ile ya da gerekçesiz ve herhangi bir zamanda hesabınızı kapatma hakkını Şirket saklı tutmaktadır.

 

            3.2.3.      Platfromun bir parçası olarak inanılırlığınızı desteklemek için hakkınızda istenen tüm bilgilerin tam ve doğru bilgiler olması gerekmektedir. Bir başka gerçek veya tüzel kişiyi taklit edemez, bir başkası için hesap oluşturamaz ya da kullanamazsınız, kendinize ait olmayan bir e-posta adresi sunamaz ya da birden çok hesap oluşturamazsınız.

 

 

4.     ÜYELİK ve KULLANIM ŞARTLARI

     4.1.       Platfroma Web Sitesi ve Mobil Uygulama üzerinden yapılan tüm üyelikler ücretsizdir.

 

     4.2.       Üyelik sırasında tarafınızca girilen elektronik posta veya mobil telefon numarasına gönderilecek teyit numarasının girilmesi veya teyit linkinin tıklanması ile üyeliğiniz aktif hale gelir. İşbu onay ile Platformun hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

     4.3.       Üyeler, üyelik süresince değişen sözleşme ve kullanım şartı koşullarına uyum sağlar veya talepleri halinde bu sözleşme ile bağlı olmaktan çıkarak üyelik haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

 

5.     PLATFORM HİZMETLERİ

     5.1.       Üyeler belirlemiş oldukları hesaplar üzerinden Platform aracılığıyla dünyaca ünlü markalara ait onlarca renkli lens, solüsyon, lens kabı ve satışı yasalarla kısıtlanmamış optik ürünleri satın alabilir.

 

     5.2.       Şirket, Üyelerin doğrudan satın alım yaptığı durumlarda sözleşmenin tarafı olup tüm ürünlerin %100 orjinal ürünler olduğunu, ve her birinin distribütör firmaların garantisi altında olduğunu temin ve teyit eder.

 

     5.3.       Şirket, belirli ürünlerde, Üye ile paylaşılan şartlarda kampanya ve indirimler düzenleyebilir. Kargo hizmeti de bu kampanyalara dahil olup önceden üyelere duyurulan şartlarda gerçekleştirilir.

 

     5.4.       Üye, Şirket ile yapmış olduğu tüm işlemlerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında düzenlenen mesafeli satış sözleşmesi ve sair hükümlerine tabi olsa da 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 ve 84’üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan 27.11.2014 yayım tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin ‘Cayma Hakkının İstisnaları’ kenar başlıklı 15 maddesinde yer alan ç fıkrası gereğince Platform üzerinden alınan hijyenik ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. Ürünün üyeye hiç ulaşmaması halinde uygulanacak hükümler saklıdır.

 

6.     İÇERİK, MÜLKİYET ve ÜYELİK İPTALİ

     6.1.       Platformda yer alan tüm bilgilerin içerik hakkı münferiden Şirket’e aittir.

     6.2.       Bununla birlikte Platfrom üzerinden Üyelerin gerçekleştirdiği veri girişlerinde, yorumlarda ve geri bildirimlerde içerik ve bilgiler;

 

            6.2.1.      üçüncü kişinin, telif, patent, marka gibi fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını ihlal etmeyecek;

            6.2.2.      yürürlükte bulunan kamu sağlığına ilişkin, tüketiciye ilişkin, haksız rekabete veya yanıltıcı reklama ilişkin hiçbir mevzuatını ihlal etmeyecek;

            6.2.3.      genel ahlak ve kamu düzenine aykırı, dürüst ve doğru olmayan, aldatıcı, yanıltıcı veya üçüncü kişilerin tecrübe ve bilgi noksanlıklarını istismar edici, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürücü, kamu sağlığını bozucu, hastaları, yaşlıları, çocukları ve özürlüleri istismar edici beyan ve tanıtım ifadeleri içermeyecek;

            6.2.4.      onur kırıcı, karalayıcı, tehditkâr veya taciz edici nitelikte olmayacak;

            6.2.5.      müstehcen olmayacak veya çocuk istismarı içermeyecek;

            6.2.6.      virüs, truva atı gibi zararlı yazılımları veya herhangi bir sistem, veri veya kişisel bilgiye zarar vermeyi amaçlayan, zarar veren bilgisayar programcılığı uygulamalarını içermeyecek olması gerekmektedir.

 

     6.3.       Bu nedenlerden doğan tüm sorumluluklar içerik sahibine ait olup Şirket bu nedenlere dayanarak derhal ve geriye dönüşü omaksızın Üyelik Sözleşmesini askıya alabilir veya feshedebilir.

 

     6.4.       Şirket’in kötü amaçlarla kullanıldığını değerlendirdiği veya bu konuda şikayet aldığı Üye hesaplarını da derhal dondurma ve erişime kapatma hakkı vardır.

 

     6.5.       İş bu sözleşmede açıkça yer vermedikçe size üyeliğinize uygun ölçülerdeki hesapların amacı ve bu sözleşmenin kapsamı dışındaki koşullarda herhangi bir hak vermediğimizi ve bunlara ilişkin haklarımızı muhafaza ettiğimizi hatırlatırız.

 

     6.6.       Şirket, yasal bir zorunluluk olarak istenildiğinde, Şirkete tebliğ edilen yasal işlemlere uymak için veya Şirket haklarını korumak ve savunmak için gerekli gördüğünde kişisel bilgilerinizi açıklayabilir.  

 

7.     ŞİRKET DİĞER HAK VE YETKİLERİ

     7.1.       Şirket Platformun çalışmasını geçici veya sürekli olarak askıya alabilir. Tüm Üyeler Platform için her hangi bir kullanım ücreti ödemediklerinden, Platformun durdurulması veya askıya alınması nedeniyle maddi ve manevi herhangi bir hak talebinde bulunmayacaklardır.  

 

     7.2.       Üyeler ödeme için kullanılan kredi kartı bilgilerinin mevzuat kapsamında izin verildiği ölçüde olmak kaydıyla, Şirket’in anlaşmalı olduğu ödeme kuruluşu sisteminde saklanması ve sistem işleticileri ile paylaşma yetkisine sahip olduğunu kabul ederler. Anlaşmalı ödeme kuruluşları sisteminde oluşabilecek aksaklıklardan Şirket sorumlu değildir veya işbirliği yaptığı ödeme kuruluşları güvenlik şüphesi doğuran Üye işlemlerinden dolayı ilgili Üyelerin kredi kartı ile online ödeme yapma imkânını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Söz konusu nedenle Şirket’in Üyelerine veya 3. kişilere karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

     7.3.       Şirket, Platformun kullanılması ile oluşacak tüm verilerin fikri ve sinaı haklarına sahiptir. Şirket, daha optimum piyasa koşulları için söz konusu bilgilerle Üye bilgilerini açıklamaksızın demografik bilgiler içeren raporlar düzenleyebilir veya bu tarz bilgileri veya raporları kendisi kullanabilir veya bu rapor ve istatistikleri iştirakları, iş ortakları ve üçüncü kişilerle bedelli veya bedelsiz paylaşabilir.

 

     7.4.       Her halükarda Şirket, üyelerin hak ihlaliyle ilgili yetkili bir devlet tarafından gönderilmiş tedbir ve mahkeme kararını uygulamak maksadı ile, ilgili Üyenin profilini askıya alabilir veya üyeliğini iptal edebilir.

 

     7.5.       Şirket, dilerse Üyelerin üye olma koşulları içerisinde bizimle paylaşmış oldukları e-posta adresini, cep telefon numarasını ve diğer bilgileri doğrulamak amacıyla SMS, e-posta veya diğer teknik araçlar kullanabilir.

 

     7.6.       Şirket, Üyelerin işbu Sözleşmeyi ihlal ettiğini tespit etmesi halinde ya da durumun gerektirdiği ölçüde hiçbir neden göstermek zorunda olmaksızın Platformu kullanmaktan ve kullanım haklarına erişimden men edebilir, üyeliği askıya alabilir, geçici olarak kullanımı tedbiren durdurabilir.

 

     7.7.       Üyelerden aldıkları hizmetlere ilişkin gelen yorumlar değerlendirmeler, Şirket tarafından yapılacak gerekli onay, kontrol ve düzeltme akabinde tüm Üyelerin görebileceği şekilde yayınlanır. Şirket’in söz konusu yorumları düzeltme ya da yayımlayıp yayımlamama yetkisi vardır.

 

     7.8.       Şirket, dilediği zaman Platformu kalıcı olarak değiştirme veya sonlandırma hakkını her zaman saklı tutar.

 

     7.9.       Herhangi bir faaliyetinizle Şirket ve Platform’un herhangi bir parçasının imajının zedelenmesine, lekelenmesine ve kötü reklamına neden olursanız, bu konudaki tüm masraf ve ücretler de tarafınıza ait olmak üzere Şirket münhasır savunma ile savunma hakkını üstlenme hakkını saklı tutar. Bu durumda, bu faaliyetlere neden olmadığınız sürece iddilara karşı savunmamızda işbirliği yapmayı kabul edersiniz.

 

 

8.     FESİH

     8.1.       Şirket ve Üyeler işbu Sözleşmeyi diğer tarafa bildirimde bulunarak istediği zaman feshedebilirler. Fesih halinde, Platforma erişim veya Platformu kullanma hakkı kaybedilir.

Aşağıdaki hususlar fesih halinde de devam eder:

 

 1. Şirkete ve diğer Üyelere yapılan geri bildirimleri kullanma ve yayınlama hakkımız;
 2. İşbu sözleşmenin Fesih, Uyuşmazlığın Çözümü ve Sorumluluk Sınırılarını belirleyen bölümleri;
 3. Fesihten önce Üye İş Yerinin borçlu olduğu tutar fesih sonrasında da ödenmesi gerekir.

 

 

9.     UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

     9.1.       İş bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup; taraflar, iş bu Sözleşme’nin uygulamasından doğacak her türlü uyuşmazlıkları Usul Ekeonomisi ilkesi gereği önce kendi aralarında sulhen çözmeye gayret ederler. Bu yönüyle Üyeler öncelikle Şirket’in bu sözeşmede belirtilen tebligat adresine veya elektronik posta hesabına başvuru yapmayı kabul ederler. Bu başvurunun değerlendirilmesi azami 15 (On Beş) gündür.

 

     9.2.       Sulhen çözülemeyen uyuşmazlıkların çözümü için taraflar ticari kişiliği haiz ise İstanbul, Mahkeme ve İcra Müdürlükleri’nin münhasıran yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.

 

10.  YÜRÜLÜK

    10.1.      İş bu sözleşme, onaylandığı anda yürürlüğe girer ve tarafları açıkça bağlar.

 

    10.2.      Sözleşme koşulları muhtelif zamanlarda değiştirilebilir. Bu değişiklikler size bizimle paylaşmış olduğunuz iletişim kanalları ile duyurulur. Platformu kullanımınızın ya da Platforma erişiminizin Platformu kullandığınız ya da Platforma eriştiğiniz tarihte yürürlükte olan Koşullara tabi olduğunu anlar ve kabul edersiniz.

 

    10.3.      İşbu Koşullara ilişkin önemli değişiklikler yapılırsa, değişiklikleri yürürlük tarihinden önce Platformda bir bildirim yayınlayarak ya da e-posta yoluyla sizi bilgilendiririz. En son gözden geçirme tarihini işbu Ana Sözleşmenin  ve her bir ekinin en üstünde belirtiriz. Gözden geçirilmiş sürümler sizi bağlayacağı için işbu Koşulları düzenli olarak yeniden ziyaret etmeniz gerekir. Bu tür bir değişiklik yeni Koşulların yayınlanması üzerine yürürlüğe girer. Koşullara ilişkin değişikliklerin yürürlüğe girme tarihinden sonra Platforma süregelen erişim ya da Platformu süregelen kullanımınızın değişikliğe yönelik kabulünüzü oluşturduğunu anlar ve kabul edersiniz.

 

    10.4.      İşbu Sözleşme tüm ekleri ile birlikte bir bütün olup Web Sitesinin ana sayfasında yer alır.

 

 

 

Ek – 1   İçeriğinizi Kullanma Hakkımız ve Kişisel Veriler Politikası Aydınlatma Metni

Ek – 2   Plaform Mesajları ve Bildirimler

 

 

lensoptik.com.tr

Üyelik Ana Sözleşmesi

 

Ek – 1

 

İÇERİĞİNİZİ KULLANMA HAKKIMIZ ve KİŞİSEL VERİLER POLİTİKASI AYDINLATMA METNİ

 

 

Son güncellenme tarihi: 16.04.2019

 

 

Önem Hatırlatması: Aşağıda devam eden maddelerde bizimle paylaşmak üzere olduğunuz kişisel verilerinizin neyi kapsadığı, bu bilgilerin tarafımızca nasıl saklandığı ve hangi amaçlarla kullanılacağı konusunda sizi aydınlatmak üzereyiz. Lütfen kişisel verilerinize verdiğimiz önem ve değeri dikkatle okuyunuz.

 

 

Bu aydınlatma ve onay metni, OPTİK DÜNYASI KONTAKT LENS VE OPTİK ÜRÜNLERİ TİC.LTD.ŞTİ.’ne (“Şirket”) ait www.lesnoptik.com.tr adlı internet sitesi ve aynı tabanlı sosyal medya hesaplarının kullanması ile bağlantılı olarak, Şirket’in veri sorumlusu sıfatı ile elde ettiği verilerin toplanması, aktarılması ve işlenmesine ilişkin olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“Kanun”) 10. maddesinde yer alan Aydınlatma Yükümlülüğümüz kapsamında, veri işleme süreçlerine ilişkin bilgilendirme içerir.

Kişisel Verilerin yasal mevzuata uygun olarak işlenmesine ve verilerin korunmasına büyük hassasiyet gösteren Şirket, kişisel verilerinizin neden, nasıl ve hangi amaç kapsamında işlendiği, kimler ile hangi amaçlar doğrultusunda paylaşıldığı konusunda sizleri duraksamaya yer vermeyecek şekilde aydınlatmayı hedeflemektedir.

 

 1. Kişisel Veri Nedir, Kim İşler?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. maddesi uyarınca kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Yani sizin bizimle paylaşmak üzere olduğunuz her türlü kişisel bilgi bu kapsamdadır. Kanun lafzı uyarınca, “veri sorumlusu” sıfatıyla kişisel verilerinizi aynı Kanun’a uygun olarak kaydedecek, saklayacak, güncelleyecek hülasa işleyecek ve üçüncü kişilere açıklayabilecek ve aktarabilecek durumda olan gerçek ve tüzel kişiler ise bilgi işleyicilerdir. Bu açıdan verilerin işlenme sorumluğunda olan tüzel kişi OPTİK DÜNYASI KONTAKT LENS VE OPTİK ÜRÜNLERİ TİC.LTD.ŞTİ.’dir.

 

 1. Kişisel Verileriniz Hangi Yöntemler ve Hangi Hukuki Nedenlerle Toplanıyor?

Kişisel verileriniz, Şirket’in internet sitesi (lensoptik.com.tr) veya sosyal medya hesaplarını ziyaret etmekte olduğunuzda bazı algoritmaların sağladığı otomatik ya da manuel yöntemlerle toplanır. Ayrıca internet sitesi, sosyal medya platformları ve benzeri kanallar vasıtası ile,  başta isim, soy ,isim, adres, telefon numarası olmak üzere paylaşmış olduğunuz her türlü kişisel veriniz  toplanmaktadır.

 

 1. Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşliyoruz?

Şirket, kendisi için topladığı kişisel verileri işler ve aynı amaçlarla üçüncü taraflarla paylaşır. Ancak bunu yaparken Şirket, etik ilkelere uygun davranır ve sizden açık onay alır. Toplanan kişisel verileriniz,  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde, Şirket faaliyetlerinin planlandığı gibi icra edilebilmesi, internet sitemizde ziyaretçilerimize hizmetlerimizin iyileştirebilmesi, izin vermiş olmanız durumunda pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilmesi, her türlü bilgilendirme, reklam – tanıtım, promosyon, satış, pazarlama, internet sitesinin kullanımını kolaylaştırılması, ziyaretçilerin ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik tarafımızca veya iştiraklerimiz tarafından yapılacak geliştirme çalışmaları, İş birimlerimiz tarafından gerekli faaliyetlerin yürütülmesi, Şirketimizin ve Şirketimizle iş ilişkisi kurmuş veya iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Şirketimizin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması amaçları ile işlenebilecektir.

 

 1. Kişisel Verileriniz Kimlere ve Hangi Amaçlarla Aktarılabiliriz?

Toplanan kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 8 ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri kişisel verilerin aktarılmasının şartlarına uyumlu olarak; Şirket faaliyetlerinin planlandığı gibi icra edilebilmesi, internet sitemizde ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmesi, hizmetlerimizin iyileştirebilmesi, izin vermiş olmanız durumunda pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilmesi, hizmet teklifi, her türlü bilgilendirme, reklam – tanıtım, promosyon, satış, pazarlama, internet sitesinin kullanımını kolaylaştırılması, kullanıcılarının ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik tarafımızca veya iştiraklerimiz tarafından yapılacak geliştirme çalışmaları, İş birimlerimiz tarafından gerekli faaliyetlerin yürütülmesi, Şirketimizin ve Şirketimizle iş ilişkisi kurmuş veya iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Şirketin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması amaçları ile iş ortaklarımıza, alt bayilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere aktarılabilecektir.

 

 1. Çerezler

İnternet sitemizde; IP adresi, kullanılan tarayıcı, bilgisayarınızdaki işletim sistemi, internet bağlantınız, site kullanımları hakkındaki bilgiler gibi belirli verileri otomatik olarak elde etmemize yardımcı olan çerezler (cookie) bulunmaktadır.  Çerezler, ziyaret etmekte olduğunuz web sitesi tarafından cihazınıza indirilen küçük veri dosyalarıdır. Aynı web sitesini bir sonraki ziyaretinizde, çerezler cihazınızın tanınmasını sağlar.

 

Çerezler, web sitesi ziyaretini daha kişisel hale getirmek, ilgili gezinti ayarlarını göstermek, ziyaretçilerin tercihlerini hatırlamak, tüm kullanıcı deneyimini geliştirmek, bir kişinin internet sitesini hangi amaçlarla, kaç kez ziyaret ettiği ve site üzerinde ne kadar vakit harcadığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcı sayfalarından reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır.  İnternet sitemizi kullanarak kullanılan çerezleri onaylamış olursunuz. Şirket, söz konusu çerezler aracılığı ile verilerinizi işleyebilir ve elde edilen bilgileri analiz etme amacı ile bu kapsamda yurtiçinde ve yurtdışında üçüncü kişilere aktarabilir.

 

Çerezler tarafından verileriniz toplanmadan internet sitemizi görüntülemek istiyorsanız seçiminizi cihazınızın/tarayıcınızın ayarlarından her zaman değiştirebilirsiniz.

 

 1. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Haklarınız Nelerdir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu md 11 uyarınca;

 • kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini,
 • düzeltme işleminin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • yasal sınırlar hariç olmak üzere Kanunun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • işlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kendiniz aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

 

 1. Haklarınızı Ne Şekilde Kullanabilirsiniz?

Yukarıda sayılan haklarınızı, yazılı olarak ıslak imzalı şekilde veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da ilgili kişi tarafından Şirketimize daha önce bildirilen ve Şirketimiz sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle Şirketimize iletebilirsiniz. Yazılı olarak yapılacak başvurular için adres  Şirinevler Mh. Şehit Yarbay Cesur Cd. No:21/3 Bahçelievler/İSTANBUL adresidir. Başvurunuzda asgari olarak bulunması zorunlu olan bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir;

 

 • Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,
 • Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,
 • Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,
 • Talep konusu
 • Ayrıca konuya ilişkin bilgi ve belgeler de başvuruya eklenmelidir.

 

Başvurunuzu internet sitemizde yer alan Başvuru Formu ile gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel veri sahibinin kendisi dışında bir kişinin talepte bulunması için konuya ilişkin olarak kişisel veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına düzenlenmiş özel nitelikli vekâletname bulunmalıdır.

Şirketimize iletilen usulüne uygun talepler en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Cevabın on sayfadan fazla olması halinde, on sayfanın üzerindeki her sayfa için 1 Türk Lirası işlem ücreti alınabilir. Başvuruya cevabın CD, flash bellek gibi bir kayıt ortamında verilmesi halinde ise veri kayıt ortamının maliyeti talep edilebilir.

 

Şirket, başvuruda bulunan kişinin kişisel veri sahibi olup olmadığını tespit etmek ve talepleri değerlendirmek için gerekli görmesi halinde ek bilgi talep edebilir ve başvuruda belirtilen hususları netleştirmek adına, kişisel veri sahibine başvurusu ile ilgili soru yöneltebilir.

 

Lensoptik.com.tr

Üyelik Ana Sözleşmesi

 

Ek – 2

 

PLATFORM MESAJLARI ve BİLDİRİMLER POLİTİKASI

 

 

Son güncellenme tarihi: 16.04.2019

 

 

 1. Tüm kullanıcılar Platforma üye olarak, Şirket ile paylaşmış oldukları iletişim araçlarının kendilerine ait olduklarını kabul ve taahhüt ederler. Şirket ile paylaşılan bilgilerin yanlışlığı veya eksikliğinden doğan hiç bir durumdan Şirket sorumlu değildir. Zira Şirket kullanıcıların bütün bilgilerinin doğruluğunu teyit edemez.

 

 1. Tüm kullanıcılar Platformda paylaştıkları profilleri de dahil olmak üzere tüm bilgilerin yanlışlığından, eksikliğinden veya hatasından doğan ve doğacak her türlü zarara karşı sorumlu olmayı, bu zarardan Şirket’in hiç bir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt ederler.

 

 1. Bir şekilde böyle bir zarar nedeniyle Şirket’in ödemek zorunda kalacağı idari veya adli bir cezayı rucüen ödemeyi de kabul ve taahhüt ederler.

 

 1. İş bu sözleşme ile tüzel kişi üyeler Şirket tarafından kendilerine elektronik ileti gönderilmesini kabul ederler. Bu elektronik iletilerin alınmasını istemeyen kullanıcılar hiç bir gerekçe belirtmeksizin info@lensoptik.com.tr elektronik posta hesabına ‘Ret Bildirimi’ konu başlığı ile kolayca ve ücretsiz olarak istekte bulunabilirler. Talebin Şirkete ulaşmasına müteakip 1 (Bir) iş günü içerisinde üyeye elektronik ileti gönderilmesi durdurulur.

 

 1. Gerçek kişi kullanıcılar kendilerine elektronik ileti gönderilmesini ancak sözleşme metnin devamında bulunan ‘Şirket tarafından kampanyalarla ilgili tarafıma bilgilendirme mesajları atılmasını istiyorum.’ kutucuğu işaretleyerek ayrıca ve açıkça kabul edebilirler. Sonradan elektronik ileti gönderilmesini almak isteyen kullanıcılar bu konuya ilişkin taleplerini info@lensoptik.com.tr adresine ‘Kabul Bildirimi’ konu başlıklı elektronik posta ile iletebilirler. Talebin ulaşmasına müteakip 1 (Bir) iş günü içerisinde kullanıcıya elektronik ileti gönderilmesine başlanır.

 

 

E-Bülten