Teslimat Koşulları

Teslimat Şartları

www.lensoptik.com.tr sitesinden  aldığınız siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra Siparişleriniz,  anlaşmalı kargo tarafınıza teslim edilmektedir.  

· Havale, kredi kartı ve Kapıda Ödeme  ile vereceğiniz  yurtiçi siparişleriniz,  490 TL üzerinde ücretsiz kargo

· Ücretsiz kargo hizmeti ile verdiğiniz siparişleriniz, zorunlu hallerde (Kargo firmalarındaki yoğunluk, kargo şubelerinin kapanması vb.) seçiminizden farklı bir kargo firmasıyla gönderilebilir.

· Kapıda nakit ödeme siparişlerinizde kargo taşıma bedeli yine tarafımızdan karşılanmakla birlikte kargo tarafından 50,00 TL tahsilat komisyonu alınmaktadır.   

· KKTC ve Yurtdışı siparişlerinizde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir.  

· KKTC ve Yurtdışından vereceğiniz siparişlerinizde oluşabilecek vergi ve harçlar alıcı tarafından karşılanmaktadır.  

· KKTC ve Yurtdışından vereceğiniz siparişlerinizde kargo kuralları gereği solüsyon gönderimi yapılamamaktadır.  

· Kargonuz, tarafınızdan  aksi belirtilmedikçe üye adına gönderilmektedir. Adreste bulunmadığınız taktirde 1. Derece akrabalarınıza kimlik ibraz edildiğinde teslim edilebilmektedir. Bunun haricinde ki teslimatlar kargo firmalarının insiyatifindedir.  

· Kargo teslimi sırasında adreste bulunamadıysanız kargonuz teslimat şubesinde genellikle 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süreler içerisinde teslim alınmayan kargolara tarafımıza geri gönderilir. 2. kez kargoya teslim edilen siparişlerin kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.  

· Kargonuzu teslim alırken mutlaka kargo görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınız. Kargonuzla ilgili herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız kargo görevlisine tutanak tutturup  kargoyu teslim almayarak 444 7 256  numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.  

· Siparişinizin kargoya tesliminden sonra adres değişikliği için 444 7 256  numaralı telefonumuzdan çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.  

· Hafta içi saat 17:00 'e kadar Hafta sonu 12:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz ürünlerinizin tamamı stoklarda hazır ise  aynı gün kargoya teslim edilmektedir.  Belirtilen saatlerden  sonra vereceğiniz siparişleriniz bir sonraki iş günü işleme alınacaktır. Siparişinizdeki ürünlerin bir veya bir kaçı stoklarımızda bulunmuyor ve temin süresi 2 iş gününden fazla ise müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir.  

· Kargolarınızın  tarafınıza teslim süreleri kargo firmaları tarafından belirlenmektedir. İstanbul ve çevre illerine genellikle 1 iş günü, daha uzak bölgere ise genellikle 2 iş gününde teslimat yapılmaktadır. Bu süreler kargo firmasının yoğunluğuna hava şartlarına vb sebeplere bağlı olarak değişebilmektedir. Kargo şubesinin bulunmadığı merkeze uzak köy, ve bölgelerde teslimatlar sınırlı olabilmektedir.  

· Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.  

· Eğer siparişinizin teslim edilmesi, kargo tarafından belirtilen süreyi aştıysa, 444 7 256 arayabilir 0 555 040 40 39 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir
 
 
 
 
 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.