Astigmatlı Gözde Renkli Torik Lens Nasıl Kullanılır?
31.08.2023

Astigmatlı Gözde Renkli Torik Lens Nasıl Kullanılır?

Astigmat sorunu yaşayan gözlerde tedavi amaçlı kullanılan gözlükler ve lensler mevcuttur. Gözlük kullanmak istemeyen göz problemi yaşayan hastalar lenslere yönelmektedir. Astigmat için kullanılan lens türüne torik lensler denir.

Torik lensler gözlerde oluşan astigmat sorunun düzeltmek için gözlük için bir alternatif olarak yapılmıştır. Torik lensler şeffaf olabilecekleri gibi renkli torik lens şeklinde de üretilebilirler. Şeffaf lensler, gözün renk kısmının olduğu yerlerin merceklerde dâhil olmak üzere şeffaf olduğunu ve orijinal göz renginin gözükmesini sağlayan lenslerdir. Renkli torik lensler ise gözün renk kısmının olduğu yerlerin istenilen renkte alınması durumunda göz renginin değiştirilmesine imkân sağlayan ve bu arada astigmat göz kusurunu ortadan kaldıran lenslerdir.

Renkli torik lens kullananlar göz kusurlarını düzeltirken aynı zamanda göz renklerini değiştirmek isteyen kişilerdir. Renkli torik lens böyle bir imkân sunduğu için orijinal göz renklerinden sıkılan veya değiştirmek isteyen insanlar renkli torik lens kullanımı sağlayabilirler. Renkli torik lensler aynı zamanda renkli astigmat lens olarak da adlandırılabilir. Birçok renkli torik lens markası, farklı kalitelerde ve farklı renklerde veya özel renklerde renkli torik lens üretimi yapmaktadır. Bu konuda seçicilik tamamen renkli astigmat lensi kullanacak olan kişiye kalır. Birbirinden farklı renkli torik lens markaları arasından yapılacak seçimle renkli astigmat lens kullanılabilir.

Renkli torik lens kullananlar normal lens kullanım talimatlarına dikkat ederek lens kullandıklarında hiçbir sıkıntı yaşamadan lens kullanmaya devam edebilirler. Renkli torik lensler normal şeffaf lenslerden farklı olarak göz renginin farklı gözükmesini sağladıkları için göz rengini değiştirmek isteyen ama aynı zamanda gözünde astigmat sorunu olan kişiler tarafından renkli astigmat lensleri tercih ederler. Bu sayede hem astigmat göz kusurlarını düzeltmiş olurlar hem de göz renklerini istedikleri renklerle değiştirmiş olurlar. Renkli torik lens markaları bu konuda çok fazla adım atmış ve yenilik yapmıştır. Bu yeniliklerden en önemlisi astigmat sorunları olan hastaların renkli torik lens kullanmak istemeleri halinde özel üretim farklı renkli torik lens imalatı yapmalarıdır.

Renkli torik lens kullananlar, lens kullanma talimatlarına aynen riayet ederek doğru bir biçimde lenslerini kullanmalı ve renkler için özenle dikkat edilerek kullanmayı alışkanlık haline getirmelidir. Renkli torik lensler fiyat olarak diğer torik lenslerden farklı olabilir. Bu durum lenslerin barındırdığı özelliklerden dolayı farklılık gösterebilir. Renkli astigmat lenslerde, şeffaf olan torik lenslerden bir fazla özellik taşıdıkları için renkli oldukları için fiyat olarak diğer şeffaf torik lenslerden fiyat olarak daha pahalıdır.

Kullanma talimatları ve dikkat edilmesi gereken hususlarda renkli torik lens veya diğer normal torik lensler arasında farklılıklar yoktur. Lens kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar renkli astigmat lensler içinde aynen geçerlidir. Renkli astigmat lens kullananlar bu uyarılara, talimatlara ve bütün hususlara dikkat ederek kullandıkları müddetçe sorun yaşamadan lens kullanımına devam edebilirler.

Renkli torik lens markaları birbirlerinin kalitesini artırarak bir rekabet içinde olduklarından dolayı özellikle tüketicilere kaliteyi ve farklı özellikleri sunmak istediklerinden dolayı birçok farklı yeniliklerle renkli torik lensleri geliştirmektedirler. Bu konuda en büyük gelişim maddi olarak biraz pahalı olsa da renkli astigmat lenslerin kişiye özel renklerde özel siparişlerle yapılmasıdır. Bu sayede hem tüketiciye özel renkli bir lens olacak hem de astigmata sahip olan gözlerin kusurları tedavi edilmiş olmaktadır. Bu durum maddi olarak büyük yükümlülükler getirse de normal göz renklerinin dışında anormal renkli torik lenslerin yapılmasının önü açılmaktadır. Bu sayede insanlar denemek istedikleri renkleri gözlerinde görebilecek ve aynı zamanda göz kusurlarını giderebilme imkânını sağlamaktadır. Renkli torik lenslerde diğer torik lensler gibi aynı şekilde kullanılabilir ve günlük yaşantı için sorun çıkarmazlar farklı bir bakım boyutu gerektirmezler bu sayede diğer lensler gibi renkli astigmat lenslerde sıklıkla tercih edilebilir.

 

Renkli Torik Lens Markaları

Renkli torik lens markaları birbirleriyle sürekli rekabet halinde olup birbirlerinden daha fazla ürün satmak için sürekli yenilikler getirip kaliteyi artırmak isterler. Bunların yansıması olarak lens piyasasında çok kaliteli lensler oluşmaktadır. Torik lenslerin renkli olması ve bazı renkli torik lens markalarının bu renkleri kişiye özel olarak tasarlayıp lensleri kişiye özel olarak imal etmesi gibi özellikler bu renkli torik lens markalarının birbirleriyle yarışmasının bir sonucudur.

Lensler aslında bir protez olduğu için ve sürekli çalışır bir protez olduğu için son derece kaliteli olmaları gerekir. Kaliteli olmalarının yanı sıra kullanım sağlayan kişi tarafından da bakımlarının düzgünce ve düzenli olarak yapılması gerekir. Bunun yanı sıra kullanım talimatlarına ve önerilerine kesinlikle uyarak kullanılması çok önemlidir. Bu nedenle zaten hassas olan ve iyi bir sorumluluk getiren lensler, renkli torik lens markaları tarafından geliştirilen ve farklı özelliklerde son teknolojilerle üretilen lenslerde özel ilgi alaka istemektedir.

Renkli astigmat lensler sayesinde göz renklerinin değişmesini isteyen kişilerin aynı zamanda astigmat görme bozukluğuna sahip olmaları durumunda renkli torik lens markaları tarafından geliştirilen birçok farklı renkli torik lenslerden istediğini kullanarak hem görme bozukluklarını çözebilir hem de istediği göz rengine sahip olabilir konuma gelmiştir. Bu sayede lens kullanması gerekenler ama bir türlü kabul etmeyen kişiler içinde farklı bir albeni ve kullanma amacı doğurmaktadır. Bu sayede bu tip insanların renkli torik lensler sayesinde lenslere daha kolay uyum sağlaması ve kabul etmesi öngörülür.

Renkli torik lens markalarının zaman zaman yaptıkları iyileştirmeler ve teknolojiye ayak uydurarak yapılan üretimler sayesinde artık lensler son derece kaliteli bir proteze dönüşmüştür. Renkli torik lens markalarının fazla olması ve hepsinin kendine has özelliklerde ve yapıda lensler üretiyor olmaları lens fiyatları içinde farklı bir rekabetin doğmasını sağlamıştır. Bu rekabet sayesinde birbirlerinden daha fazla satış yapmak isteyen renkli torik lens markaları fiyatlarını alıcıların daha kolay alabileceği makul seviyelere indirmek zorunda kalmıştır. Bu durumdan ötürü lens fiyatlarında olumlu yönde gelişme söz konusu olmuştur ve renkli torik lens kullananlar ve lens kullanmak zorunda olan insanlar lenslere daha kolay ulaşır olmuştur.

 

Renkli Torik Lens Fiyatları

Renkli torik lens markalarının artması aynı zamanda renkli torik lens kullananların sayısının da çoğalması sayesinde renkli astigmat lenslerin fiyatlarında olumlu oynamalar olmuştur. Renkli torik lens markalarının birbirleriyle rekabetinden dolayı ve birbirlerinden fazla ürün satma amaçlarından dolayı fiyatları tüketicilerin daha kolay alabileceği makul seviyelere geriletmesinden dolayı renkli torik lens kullananlar lenslere daha kolay ulaşır olmuştur.

Renkli torik lens kullananlar, lenslerine daha kolay ulaşmaları sayesinde görme problemlerini daha kolay aşmaya başlamışlardır. Bunların yanı sıra renkli torik lens markalarının pahalı olan modelleri normal göz renkleri dışında anormal renklerde lenslerin özel olarak üretilmesiyle oluşan renkli astigmat lenslerdir. Bu lenslerin kişiye özel olarak üretilmesi ve kişinin göz kusuruna göre düzenlenmesi aynı zamanda göz renginin normal renklerden farklı fantezi renklerde olması durumunda bütün renkli torik lens markalarının lens fiyatları tavan yapabilir. Çünkü bu ana üretim hattından çıkan lenslerden farklı olarak, kişiye özel olarak tasarlanan ve ayrı olarak üretilen lensler anlamına gelmektedir.

Renkli torik lensler kişiye özel olarak farklı renklerde tasarlanarak tüketiciler için özel tasarım lensler olarak yapılabilir. Bu kişiden kişiye değişse de günlük yaşantı için değil bazı kostümler, özel günler için çok farklı renklerde renkli torik lensler üretilmesi mümkündür. Bu gibi durumlar için veya günlük kullanımda da çok farklı renkler isteyen tüketiciler için özel olarak üretilen renkli astigmat lensler, renkli torik lens fiyatlarından daha pahalı olmasını sağlamaktadır. Özel renkli torik lens fiyatları, renkli torik lens markaları tarafından kullanılan malzemelere göre, istenilen özelliklere göre değerlendirilip özel olarak teklif verilerek yapılmaktadır. Renkli torik lens kullananlar ve bu lenslerin renklerinin özel renklerden yapılmasını isteyen tüketiciler bu maddiyatları karşılayarak kendilerine özel olarak yapılmış ve özel renge sahip olan renkli torik lenslerini rahatlıkla satın alıp kullanabilirler.

 
Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.