Bausch Lomb Markasının Renkli Lensleri ve Renk Çeşitleri
31.08.2023

Bausch Lomb Markasının Renkli Lensleri ve Renk Çeşitleri

Göz hastalıklarının artması ya da estetik açıdan kullanıma artan talep ile lensler artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Kullanılan lenslerde ilk sıralamada kontakt lensler ardından estetik amaçlı kullanılan renkli lensler gelmektedir. Şüphesiz ki lenslerde marka oldukça önemlidir. Bausch Lomb markası ise lens üretiminde lider markadır. 

Bausch Lomb markası Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski şirketlerinden biridir. 1853 yılından beri göz sağlığını iyileştirmek, göz hastalıklarında görme araçlarını geliştirmek ve görme kalitesini artırmak için hizmet vermeye devam ediyor. Ürettiği çözümlerle birlikte günümüzde de bu alanda lider marka konumundadır.

Bausch Lomb markası gözlük ve kontakt lenslerin yanı sıra gözün yapısına uyumlu renkli lensler de üretiyor. Renkli lens üretiminde kaliteye ve göz konforuna önem veren Bausch Lomb markası lens üretiminde Polymacon adı verilen materyali kullanır. Polymacon hidrojel lens yapımı için en uygun materyaldir. Bu materyal sayesinde lens oksijen geçirgenliğini sürdürür. Yüzde 38 su içerir.

Bausch Lomb renkli lensleri göze uyum sağlayan yapısıyla dikkat çekici bir görünüme kavuşurken konforu geri plana bırakmamanızı sağlar. Bausch Lomb renkli lensleri göz ölçülerine uygun olarak üretilir. Bu sayede hem gözünüzde yanma ve batma olmaz hem de kendi göz renginiz belli olmaz. Bu değerlere ve kullanım kolaylığına baktığımız Bausch Lomb renkli lens kullananlar için ilk sırada tercih edilen marka olmuştur. 

Bausch Lomb renkli lens kataloğuna baktığınızda iki farklı lens çeşidi karşınıza çıkar. Bausch Lomb Natural Look ve Bausch Lomb Star Colors. Bu lens çeşitleri aylık ve yıllık kullanım planıyla satışa sunulur. Ayrıca sadece numarasız renkli lens değil, numaralı renkli lens seçeneği de mevcut. Eğer gözlerinizin farklı ölçüm değerleri varsa iki kutu lens almanız gerekir.

Aşağıda yer alan Ultra Kontakt Lens Bausch videosu size yardımcı olabilir.

 

Bausch Lomb Optima Natural Look 

Bausch Lomb Optima Natural Look numaralı ve numarasız seçeneği bulunan renkli lenstir. Lens çapı 8.70 mm’dir. Yıllık kullanım planına uygun olduğundan kutu içerisinde iki adet lens bulunuyor. RP4 özel renk enjeksiyon teknolojisiyle üretilen Bosch Lomb Natural Look lenslerinin 11 farklı renk seçeneği ile gözlerinizin rengini istediğiniz istediğiniz renkle değiştirebilirsiniz. Bu lensler aynı zamanda harelidir. Böylece renkli lensler gözünüze yapay bir görünüm değil doğal bir görünüm verir. Bausch Lomb  Natural Look renk çeşitleri ise şöyle;

 • Blue
 • Blue Topaz
 • Acqua
 • Light Green
 • Green
 • Green Ocean
 • Green Amazon
 • Green Turquoise
 • Grey
 • Violet Amethyst
 • Hazel

 

Bausch Lomb Soflens Star Colors II 

Bausch Lomb Soflens ile hep istediğiniz o dikkat çekici bakışlara sahip olmak çok kolay. Farklı renk seçenekleri ve numaralı, numarasız ve astigmat problemlerine özel üretimi ile renkli lensler arasında en iyi ve en konforlu seçenek olacaktır.

Bausch Lomb Soflens Nonionic Polymacon materyalden üretildiği için yumuşak yapılı bir lens. Yumuşak yapısıyla gün içinde gözlerinize lens taktığınızı bile hissetmeyeceksiniz. Oksijen geçirgenliği ve nem tutma kapasitesi ile gözün kurumasını ve göz yorgunluğunu engelleyen bir teknolojiye sahiptir. 

Bausch Lomb Soflens sipariş ettiğinizde kutu içerisinde aynı değerlere sahip iki adet renkli lens bulunur. Peki, Soflens’in hangi renkleri mevcuttur?

 • Light Green
 • Dark Green
 • Green Turquoise 
 • Green Amazon
 • Blue 
 • Blue Topaz
 • Grey
 • Dark Hazel

 

Bausch Lomb renkli lensleri konforu ve olağanüstü bakışları bir arada isteyenler için özel olarak üretilmiştir. Numarasız seçeneklerinin yanı sıra numaralı ve astigmat problemine sahip kişilerde güvenle kullanabilir. Lenslerin gözünüzde tahriş yapmaması için her gün lens solüsyonu ile temizlemelisiniz. Bausch Lomb markasının yeni nesil lens solüsyonları lens temizliği için en hijyenik seçenek.

purevision 2 HD Lens

Purevision 2 HD İle Devrim Yaratan Teknoloji

Bausch Lomb markasının kontakt lenslerinden Purevision 2 HD ile lens dünyasında çığır açtı. Purevision 2 HD üstün üretim teknolojisi sayesinde düşük ışıkta bile net görüş sunmaktadır. Comfort Moist teknolojisi sayesinde ise kontakt lensin göze takıldığı ilk andan itibaren komforlu bir kullanım sunar. Göze herhangi bir rahatsızlık vermez. Yanma, batma, göz kuruluğu ve çeşitli alerjiler gibi lens kullanımından meydana gelebilecek tüm problemlerin önüne geçer.

Bausch Lomb markasının ürettiği kontakt lensler ve renkli lensler göz hastalıklarında her daim kurtarıcı rolünde olmuştur. Lenslerde kullanılan üstün teknoloji sayesinde renkli ve kontakt lensler gözün yapısına tamamen uyumludur. Gözün yapısına hiçbir zarar vermez. Aksine gözün nem dengesini koruyarak daha iyi ve daha net bir görüş sunar. Bausch Lomb ile net görüşe kavuşurken konforu elden bırakmazsınız.

 
Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.