Renkli Lens Kullanımı

Renkli Lens Kullanımı

Oluşturma Tarihi: 08.03.2019
Güncelleme Tarihi: 12.01.2022

 

Kontakt Lensler, uzun yıllardan bu yana dünyanın birçok ülkesinde sağlıkla ve güvenle kullanılan tıbbi bir üründür.

Kontakt lensler miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme bozukluklarını gideren, mükemmel bir düzeyde görüş veya renkli lensler sayesinde mükemmel bir görünüş sağlamaktadır.

Kontakt lensler çok farklı türlerde ve bütün göz yapılarına göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Numaralı lens ve numarasız lensler olarak iki ana kategoride toplanan lenslerin yanı sıra renkli lensler ve şeffaf lensler olarak farklı gruplara da ayrılmaktadır.

Renkli lens kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmakla birlikte dileyen kullanıcılar, hem görme bozukluklarını gidermek hem de farklı bir göz rengine sahip olmak için renkli lens kullanırken, dileyen kişiler ise lensi sadece bir kozmetik malzeme olarak kullanmakta ve renkli lens çeşitlerinden mavi, yeşil, bal, mor, gri, okyanus gibi onlarca farklı renkte özel olarak üretilen lenslerle hayatlarına yeni ve farklı bir renk katmaktadırlar.

Birçok farklı markanın üretmekte olduğu numaralı renkli lensler sayesinde, göz bozuklukları yaşamakta olan kişilerin hem dış dünyayı daha net görmesini sağlamakta hem de istenen renkte göze sahip olma olanağı sağlamaktadır.

Bakımı ve kullanımı oldukça rahat ve kolay olan ister renkli lensler veya şeffaf lensler, kullanıcılarına rahat ve sağlıklı bir görüş sağlamaya devam etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir: Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur?

 

 

 

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
 • Renkli Lense Dair ...
  Renkli lensler nedir ? Avantajları nelerdir? Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?
 • Lens Nasıl Takılır ?
  Her zaman dikkat ettiğinizden biraz daha fazla dikkat ederek el hijyeninizi sağlamalısınız. Lens kullanırken tırnak bakımınızda önemli bir hijyen konusu. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olma...
 • Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur ?
  Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlamıştır.
 • Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?
  Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir? Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli dem...
E-Bülten