En iyi Renkli Lens Markaları
01.09.2023

En iyi Renkli Lens Markaları

Renkli lensler göz rengini değiştirmek ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılan doğal, parlak ve dikkat çekici bir göz rengine sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi arasındadır. Hal böyle olunca birçok markanın renkli lens serisine olan talep de her geçen gün giderek artış gösteriyor.

Büyüleyici ve doğal bakışlara sahip olmak isteyen kişiler kozmetik amaçlı renkli lensleri tercih edebilir. Ayrıca toric renkli lensler ile birlikte her türlü kullanıcı ihtiyacına uygun renkli lens bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Son zamanlarda lens kullanan müşterilerimizden en doğal ve en iyi renkli lens markalarının hangilerinin olduğu sorusunu almaya başladık. Aslında bu soruya en iyi şu lens markası ya da en doğal bu lensdir diye cevap vermek oldukça zordur. Çünkü her kullanıcının lens değerleri BC-Base Curve(Temel Eğri), Dia (çap) ve eğer gözleri numaralı ise dioptiri değerleri çok farklıdır. Bu sebepten dolayı öncelikle bir göz hekimine muayene olup değerlerinizi öğrendikten sonra lens renginize karar verip lens kullanmaya başlamanız daha uygun olacaktır.

Yine de bir sıralama yapacak olursak; en çok tercih edilen ve en doğal lensler; La Bella, Anesthesia, EL Amore, Iconic, Desio, Adore (Bi Tone Colors, Adore Tone ve Tri Tone), Rainbow, Bausch + Lomb, Alcon, Ice Color, Geomedical ve Soleko markaları tercih edilebilir. Alcon firmasının ilk silikon hydrojel olarak piyasaya sürdüğü Air Colors Renkli Lensler ise oksijen geçirgenliği yüksek olan ilk renkli lens markası olarak öne çıkıyor.

En iyi renkli lens markaları, Lens Optik bünyesinde uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Oksijen geçirgenliği olan yani bir nevi nefes alabilen ve böylelikle gözün rahatlıkla oksijen alabilmesini sağlayan en iyi renkli lensler, hareli renkli lensler ve haresiz renkli lensler olmak üzere farklı çeşitlerde üretilmektedir. Desio, Adore, Freshlook, Rainbow gibi renkli lens markaları, en iyi renkli lensler arasında sayılabilir. Renkli lens fiyatları, hareli-haresiz ve numaralı-numarasız gibi özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Gözünüze uygun en iyi renkli lensi ve bütçenize uygun renkli lens fiyatlarına ulaşmak için hem gözünüzün hem de lensin özelliklerini iyi bilmek ve bilinçli bir tercihte bulunmak oldukça önemlidir.

 

Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?

Renkli lensler günlük, aylık ve yıllık olmak üzere kullanım süresiyle birlikte numaralı ve numarasız olarak sınıflandırılmaktadır. Renkli lens markarını aşağıda detaylı olarak belirteceğiz.

 

labella milano yıllık renkli lens

Labella renkli lensleri:

 • Labella Milano
 • Labella Real
 • Labella Beauty

 

İconic renkli lens

Iconic Renkli Lensleri:

 • Iconic Hareli
 • Iconic Haresiz
 • Iconic Beauty 
 • Icobic Party 

 

Adore dare tone renkli lens

Adore renkli lensleri:

 • Adore renkli lens (Numaralı-Numarasız);
 • Bi tone serisi
 • Dare ton serisi
 • Tri tone serisi

 

Rainbow Colors lovely renkli lens

Rainbow renkli lensleri:

 • Rainbow Natural Series
 • Raınbow Elite Line (Numaralı- Numarasız)
 • Raınbow Fantasy Lıne /Numaralı
 • Raınbow Fun Lıne (Çılgın Numarasız )
 • Rainbow Renkli Toric

 

 

Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim? Aralarındaki fark nedir?

Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih etmeleri gerektiğidir. Hareli demek, göz çevresindeki siyah belirgin çerçevedir. Gözün hareli olması, göz çevresindeki ince ya da kalın çizgilerin olması durumudur. Bazı lenslerde kalın hare bulunurken bazı lenslerde ise ince bir hare vardır; hareli lensler için çerçeveli göz yapısı diyebiliriz. Haresiz demek ise gözün çevresinde belirgin bir çizgi, halka ya da bir diğer deyişle “ring” olmaması halidir. Haresiz lensler gözün kendi doğal haresini alır. Göz çevresinde parlak çizgiler yer almaz. Hareli lens tercih ettiğinizde göz yapınız olduğundan daha büyük görünecektir. Haresiz lensler ise göz rengini kaplayarak göz renginizin daha net ve yoğun görünmesine yardımcı olur. Koyu göz rengine sahip kişiler belirgin göz rengi için haresiz renkli lens tercih ederek renk skalasından dilediği rengi tercih edebilir. Peki haresiz renkli lens düşünüyorsunuz ancak karar veremiyorsunuz diyelim, bu konuda dünyada oldukça çok satılan haresiz renkli lens markası Rainbow Elite Line’ı önerebiliriz. Aylık bir lens tercih ederseniz Freshlook Colors serisini oldukça isabetli olur. Rainbow Elite Line haresiz renkli lensler ve Freshlook Colors aylık lens renkleri yoğun ve daha radikal bir değişiklik arayan kullanıcılar için ideal seçimdir. En koyu renkteki gözlerde bile rengini tamamen değiştirir. Koyu renkli bir göze sahip olup canlı ve daha yoğun bir renk düşünüyorsanız Freshlook Colors serilerindeki renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Haresiz ve doğal renkli lens markaları nelerdir?

Daha doğal ve kendi göz renginize yakın bir renkli lens düşünüyorsanız, Freshlook Colors Haresiz ve Rainbow Elite Line Haresiz markalarının renk seçeneklerinden tercih edebilirsiniz. Hidrocor, içten boyama tekniği kullanıldığı için renk değişimi olmaz. Yani herhangi bir güneş ışını ya da lens solüsyonu etkileri rengi etkilemez. İnce bir yapıya sahip olduğu için daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Peki hareli lens kimlere yakışır? Hareli lensler göz yapısı daha iri olan kişilerde daha dikkat çekici ve göz güzelliğini vurgulayıcı olacaktır. Natural Colors markasının ince hareli, Adore Bi Ton Tri Ton ve Dare renkli lensleri, Bausch Lomb Natural Look, Freshlook Colorbrends ve Rainbow Fantasy Line gibi hareli lens markalarını tercih ederek uyumlu ve doğal görünüm sağlayabilirsiniz. Açık göz tonlarına sahip bir kişi yine benzer tonları tercih ettiğinde doğal göz rengiymiş gibi bir imaja sahip olabilir.

 

Renkli lens kullanmak ne kadar zor?

Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlar. Ayrıca göz renginden memnun olmayan kişilerin veya göz rengini geçici olarak değiştirmek isteyenlerin de hayatlarını kolaylaştırır. Lenslerin, gözlüklerden daha avantajlı olduğu bilinirken, daha etkili bir tedavi yöntemi sunar.

Renkli lensler oldukça işlevsel yapılardır ve gözlerin en iyi şekilde görmesini sağlamaktadır. Elbette birtakım zorlukları bulunur ancak buna zorluktan ziyade biraz emek isteyen bir kullanım şekli olduğunu ifade etmek daha doğru olur. Lens kullanımında lensin kirlenmemesi oldukça önemlidir. Çünkü lensi temizlemek zaman kaybettirebilir ve kirlendiği takdirde görme bozukluğu yaratacağı da unutulmamalıdır. O nedenle alınması gereken birtakım önlemler bulunmaktadır.

 

Lens kullanırken bu noktalara dikkat!

Sıcak yaz günlerinde lens ile birlikte denize veya havuza girilmesi son derece yanlış olur. Deniz veya havuz ne kadar temiz olursa olsun, yüksek basınç dolayısıyla gözde geçici görme kaybı yaratabilir. Lensin gözde kuruluk yaratarak korneayı inceltmemesi için suni göz yaşı ile birlikte göze takılması gerekir. Öte yandan yatağa lens ile girmek de oldukça tehlikelidir; gözde kuruyarak görme kaybına sebebiyet verebilir.

Renkli lensler güneş ışığına karşı duyarlıdır ve tozlu ortamlarda takılmaması gerekir. Makyaj yapmadan önce göze takılmalı ve makyajı temizlemeden önce gözden çıkarılmalıdır. Çünkü lense yapışabilecek olan yabancı madde, lensin görüş açısını bozabilir. Lense uygun makyaj malzemelerinin kullanılması da bir hayli önemli. Göz hekiminin tüm tavsiyelerine uyulması ve lensin o şekilde kullanılmasının göz sağlığı açısından büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır.

Renkli lensleri hangi amaçla kullanıyor olursanız olun öncelikle göz sağlığınız açısından dikkatli olmakta fayda var. Kaliteli markaların lenslerini kullanmanızı öneriyoruz.

Blog Son Eklenenler
Göz Çevresindeki Et Beni Aldırmak Zararlı Mı?
Göz Çevresindeki Et Beni Aldırmak Zararlı Mı?
Göz çevresindeki et benleri genellikle cilt lezyonları sonucu oluşan bir durumdur ve genellikle herhangi bir şikayete neden olmaz.
Mavi Işık Filtreli Gözlük Nedir?
Mavi Işık Filtreli Gözlük Nedir?
Günümüzde birçok kişi, saatlerce bilgisayar, telefon ve tablet ekranlarına bakarak zaman geçiriyor.
Gözyaşı Nedir? Nasıl Oluşur?
Gözyaşı Nedir? Nasıl Oluşur?
Gözyaşı, gözün dış yüzeyi için hayati öneme sahip bir salgıdır. Gözü nemlendiren, koruyan ve temizleyen bu sıvı, göz sağlığı için oldukça önemlidir.
Kitap Okuma Gözlüğü Nedir? Neden Kullanılmalı?
Kitap Okuma Gözlüğü Nedir? Neden Kullanılmalı?
Kitap okuma gözlüğü yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan görme sorunlarınıza çözüm olabilecek, miyopi, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurları yaşayan birçok insan için yardımcı olabilir.
Göz Yorgunluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Göz Yorgunluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Göz yorgunluğu, günümüz şartlarında artan yaygınlıkta olan bir sorundur. Sürekli olarak elektronik cihazlara bakma, uzun süre kitap okuma veya uzun süre araba kullanma gibi aktiviteler, göz yorgunluğuna yol açabilir.
Konjonktivit Nedir?
Konjonktivit Nedir?
Konjonktivit, halk arasında bilinen adıyla kırmızı göz hastalığı, göz çevresindeki konjonktiva zarının enfeksiyonu veya tahrişi sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır.
Göz Altı Morlukları Neden Olur?
Göz Altı Morlukları Neden Olur?
Günümüzde birçok insanın ortak sorunlarından biri olan göz altı morlukları, estetik açıdan oldukça önemli bir konudur. Göz çevresi, vücudun en hassas bölgelerinden biri olarak bilinir. Göz çevresi parlak ve canlı göründüğünde kişi, sağlıklı genç bir görünüm kazanır.
Göz Bozukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Göz Bozukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Göz bozukluğu, gözde bulunan yapılarda hasar meydana gelmesi veya görüntü oluşması sırasında bazı sorunlar gözlenmesi olarak tanımlanmakta olan bir durumdur. Göz bozukluğu, en yaygın görülen türlerden biri olan kırma kusurları arasında yer almaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.