Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Hangi Kontakt Lensi Seçmeliyim ?
01.09.2023

Hangi Kontakt Lensi Seçmeliyim ?

Kontakt lens seçimini yaparken yaşam koşullarımıza ve göz hassasiyetine uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Göz doktorunuzda yaptıracağınız muayene sayesinde uzun süre kullanacağınız kontakt lensi belirleyebilirsiniz. En çok yumuşak kontakt lensler tercih edilmektedir.

Kullanım süresine göre lens çeşitleri

Günlük lensler ( Kullan at lensler) ; Günlük kullanılan ve her gün bir adet takılıp gün sonunda atılan lenslerdir. Günlük lens kullanırken solüsyonla temizleme derdiniz olmaz. Kullanımı daha pratiktir. Günlük lensler çok sık seyahat  edenler, spor yapanlar ve sürekli temiz lens kullanmak isteyen kişiler için idealdir. Günlük lensler lens solüsyonu taşıma ve temizleme sorununu ortadan kaldırdığı için kullanımı oldukça konforludur. Günlük lensler gün sonunda atılır ve ertesi gün yeni bir lens ile güne başlarsınız.

Aylık Lensler ; Aylık lensler kullanım süresi  bir ay olan lenslerdir.  Bu lensleri gün içerisinde kullanıp uyumadan önce temizlemesini yaparak  solüsyonunda dinlenmeye bırakmalısınız. Aylık lensler için tabi solüsyon bulundurmanız gereklidir. Kozmetik amaçlı ve yeni lens kullanmaya başlayan kişiler tarafından daha sık tercih edilir.

Yıllık Lensler; Renkli kontakt lens kullanıcılarının daha sıklıkla tercih ettiği yıllık lenslerdir. Yıllık lenslerin ömrü bir yıldır. Dolayısıyla solüsyon temizliğini düzenli yaparak tam bir yıl kullanabilirsiniz. Kozmetik amaçlı kullanılanların maliyeti oldukça uygundur. Göz rahatsızlıkları, görme kusurları için tercih edilen yıllık lenslerde bu rakamlar yukarılara çıkmaktadır.  Lensin süresi sona erdiğinde kullanımı sonlandırılarak çöpe atılmalıdır.

Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.