Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Renkli Lens Kullanan Ünlüler
04.09.2023

Renkli Lens Kullanan Ünlüler

Renkli lens kullanan ünlüler göz renklerini kullandıkları renkli lens sayesinde istedikleri renge kavuşturmaktadır. Renkli lens, kullanılmanın gözleri renkli olmayan kişiler tarafından ve ünlü kişiler tarafından, gözlerini istedikleri renkte göstermek için de kullanılmasının yanı sıra görme bozukluklarına çözüm olarak kullanılabilir. Bu seçenek ise görme bozukluğundan mustarip olup renkli lens takmak isteyen kişilere özeldir. Özellikle binlerce seveni olan ve sürekli gözlerin üzerinde olduğu ünlü kişiler tarafından renkli lensler sıklıkla tercih edilmektedir. Televizyon programları, konserler, söyleşiler gibi sürekli kalabalık ortamlarda bulunan ünlüler her an giyim ve makyaj bakımından kendilerine özen göstermeleri gerekir. Bu özen ile en şık, en güzel halleri ile sevenleri ile olmak isteyen ünlü kişiler renkli lensler ile de görsel güzelliklerini tamamlamaktadır.

Lensler, görme sorunu dışında estetik güzellik içinde üretilmektedir. Görme sorunu olan kişilerin görme sorunları ilerledikçe kullanmaları gereken camların kalınlaşması, görsel açıdan ve konforlu kullanım açısından yetersiz kalın camlı gözlükler kullanmayı zorunlu hale getirmektedir. Özellikle ergenlik döneminde gençler fiziksel görünümleri için kalın camlı gözlükleri kullanmak istememektedir. Sürekli ekran karşısında olan ya da sevenlerine hitap edecek olan ünlü kişiler bu kalın camlı gözlükleri hem konfor açısından hem de estetik açıdan kullanmak istememektedir. Bu gözlüklerin yerine numaralı lens tercih ederek dış görünüşlerinin sabit kalmasını tercih etmektedirler. Dış görünüş ve konfor için tercih edilen numaralı lensleri ise numaralı renkli lens seçeneği ile farklı bir görünüş de sağlamaktadır.

 

Renkli Lens Tercihleri

Renkli lens, kadın ünlülerde olduğu gibi erkek ünlülerde de severek kullanılan lensler arasında yer alır. Spot ışıklardan etkilenen ve görme bozukluğu yaşayan ünlülerin numaralı renkli lens kullanmaları yanı sıra gözünde görme bozukluğu olamayan ünlülerde numarasız renkli lens kullanarak sevenlerine güzel ve farklı görünmekteler. Yerli yabancı birçok ünlü hatta dünyaca ünlü olanlar bile lensleri ile farklı bir duruş sergilemek adına birkaç favori lens rengine sahip olmaktadır. Sahip oldukları bu renkli lensleri en özel ve en kalabalık günlerde kullanarak sevenlerine her daim güzel görünmeyi başarmaktadırlar. Bazı ünlüler ise doğuştan renkli gözlere sahip olmaktadır. Renkli göze sahip olan ünlüler bu konuda bir adım şanslı bulunsalar bile onlar da zaman zaman farklı bir görüntü elde etmek adına göz renginden farklı bir renkte renkli lens seçimi yaparak kullanmaktadır. Bunun yanı sıra severek izlediğimiz dizi ve filmlerin efsanevi oyuncuları oynadıkları karaktere uygun olmak için kılık değiştirebilirler. Kılık değiştirmede yüz tipi oldukça önemlidir. Saç ve makyaj ile ideal görünüme kavuşurken etkili bir göz rengi için seçenekleri her zaman renkli lenslerdir.

Renkli gözlü ünlülerde lens takıp takmadıkları sık sık sevenleri tarafından merak edilerek sorulmaktadır. Göz renginin kendisine mi ait olduğunu ya da renkli lens mi kullandığı merak edilen ünlü kişiler sık sık bu soruyla karşılaşmışlardır. Işıklar altında göz renginin de farklı görünmesi, özellikle açık kahverengi gözlerin güneş ışığında yeşile dönük bir renk alması binlerce seveni olan ünlülerin lens kullandıklarını düşündürmektedir. Ünlüler ise bu sorulara cevap vererek gözleri için renkli lens kullanıp kullanmadıklarının bilgisini sevenleri ile paylaşmaktadır.

 

Renkli Lens Kullanan Ünlüler Kimlerdir?

Renkli lens takan ünlüler güzelliklerine bir güzellik daha katmaktadır. Burçin Terzioğlu renkli lens takıp takmadığı merak edilen ünlü isimlerden biri olmaktadır. Gözlerinin özellikle güneş altında belirgin bir yeşil olması oyuncunun güzelliğine güzellik katarak dikkatleri üzerine çekmesini sağlamaktadır. Güneş ışığı haricinde ise yeşil gözlerinin ela bir göze dönmesi yine sevenlerinin beğenisini kazanmaktadır. Bir diğer renkli lens kullanıp kullanmadığı merak edilen ünlü isim ise Deniz Akkaya olmaktadır. Deniz Akkaya, gözlerine sevenlerini hayran bırakan bir isim olarak renkli lens kullanan ünlüler içinde yer almaktadır. Ajda Pekkan da hem ileri yaşına rağmen koruduğu formu ile hem de güzelliği ile herkesin dilinde yer edinen bir ünlü olarak gözleri ile de sevenlerini kendine hayran bırakmaktadır. Kullandığı renkli lensler ile güzelliğini bir adım daha öne çıkarmayı başarmaktadır. Seren Serengil, birkaç yıl öncesinde bir değişiklik yaparak renkli lens kullanmaya başlayarak kendisine duyulan beğenileri arttıran sanatçılar arasında olmaktadır.

Yerli renkli lens takan ünlülerin yanı sıra dünyaca ünlü yabancı ünlüler de sık sık renkli lens kullanmaktadır. Renkli lens kullanan ünlülerin başında gelen Kim Kardashian taktığı farklı renkte lensleri ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Kullandığı renkli lenslerde istediği rengi bulamayan Kim Kardashian, kendisine özel bir renkte renkli lens ürettirerek sevenlerinin beğenisini kazandı ve artık sık sık bu lensi kullanmaktadır. Lady Gaga, göz alıcı ve kendine özel tarzına, göz renkleri ile de farklılık katmaktadır. Klip çekimleri, konserler gibi birçok organizasyona farklı renkte lenslerini kullanan Lady Gaga, bu renkli lenslerin gözlerini büyük gösterecek türden lensler olmasına da dikkat etmektedir. Bu sayede gözlerini daha da ön plana çıkarmaktadır. Paris Hilton, dünyaca ünlü yıldızlar arasında gözleri ile dikkat çeken isimlerden biridir. Birçok farklı renkte lense sahip olan Paris Hilton, özellikle mavi ve tonlarını çok sık tercih etmektedir. Jennifer Aniston, usta oyunculuğu ve samimiyeti ile hem çok tanınmakta hem de çok sevilmektedir. Oyunculuk kariyerinin ilk yıllarında gözlük kullanan Jennifer Aniston, şöhreti arttıkça gözlük kullanımını azaltmaya başlayarak ilerleyen süreç için gözlüğü tamamen bıraktı ve renkli lens kullanmaya başladı. Kahverengi gözlere sahip olan oyuncuyu hayranları renkli gözlü olarak tanısa da ünlü oyuncu renkli lens kullanan ünlüler arasında yer alıyor.

 

Numaralı Renkli Lens

Kontakt lens, gözlerinde görme sorunu olan kişilerin özellikle ileri derece miyop olan kişilerin gözlük camlarının kalın olmasından kaçmak istedikleri durumda kurtarıcıları olmaktadır. Kontakt lens, göz rengini değiştirmek için, görme sorunlarının düzeltilmesi için, kornea hastalıklarının tedavisi için sık sık kullanılmaktadır. Çok uzun yıllardır kullanılan kontakt lensler, ilk üretildikleri zaman gözbebeğini tamamen kaplayan camdan yapılmaktaydı. Kullanımının artması ve teknolojinin gelişmesi ile bu lensler incecik plastik kornea lenslerine dönüşüm gerçekleştirmektedir. Bu lensler de dışarıdan bakıldığı zaman kendilerini belli etmemektedir. Kontakt lenslerin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar,

 • Sert gaz geçiren kontakt lensler,
 • Bir ayda bir değiştirilen ve ya bir seferlik kullanılan yumuşak (hidrojel) lensler,
 • Silikon hidrojel kontakt lensler,
 • Astigmatizma için torik lensler,
 • Uzak ve yakın görmeyi bir arada bulunduran presbiyopi lensleri,
 • Bazı özel durumlar için sert ve yumuşak kontakt lensleri birlikte bulunduran melez (hibrid) lensler

olarak sıralanmaktadır. Bu lenslerin her birinin kullanım amaçları farklı olmaktadır. Ayrıca spor ya da sanatla uğraşan kişiler içinde ayrı lensler üretilmektedir. Kontakt lens almak isteyen kişiler mutlaka doktor önerisi ile bu lensleri kullanmaya başlamaktadır. Ayrıca doktorun önerdiği takma süresi, lens temizliği, lensin değiştirilme zamanı dikkat edilerek bu lensler kullanılmaktadır. Kontakt lenslerin bazı durumlarda da kullanılmaması gerekmektedir. Bu durumlar,

 • Kronik enfeksiyonlar, sistemik hastalıklar
 • İlaç kullanımı
 • Tekrarlayan kornea tahrişleri ve ülserasyonları
 • Göz kapağı bozuklukları
 • Çok yüksek kornea astigmatizması
 • Kuru göz hastaları
 • Bazı göz tansiyonu cerrahisi geçirenler
 • Göz yüzeyi konjonktivasında bazı dejenerasyonları bulunanlar
 • El becerisi lens kullanmaya yeterli olmayanlar

şeklinde sıralanmaktadır. Lensin görme için her ne kadar faydası olsa bile göze zarar vermemesi adına da bu durumlarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca doktor tavsiyeli lensler genel olarak rapor, reçete ile verilmekte ve bu durum lensin ücretini düşürmektedir. Göz sorunu olduğu için lens kullanacak kişilerin renkli lens seçmesi doktor reçetesini etkilememekte ve yine ücretin düşük olmasını sağlamaktadır. Göz problemi olmadan estetik görüntü adına lens alıp kullanacaklar ise lens ücretlerini kendileri karşılamaktadır. Doktor reçetesi olmayan bu kişiler numarasız ve renkli lens seçimleri ile de tarzlarını ortaya çıkarmak istemektedir.

Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.