Renkli Lens Kullanıcılarının Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
04.09.2023

Renkli Lens Kullanıcılarının Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Renkli lensler, hem kozmetik hem de tıbbi açıdan tercih edilen lenslerdir. Oldukça pratik kullanımlarının yanı sıra gözlerinizi istediğiniz renge anında kavuşturur.  

Renkli lensler optik mağazalardan alınabileceği gibi online platformlardan da daha uygun fiyatlara satın alınabilir. Ancak unutulmamalıdır ki lens kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir göz doktoruna muayene olunmalıdır. Eğer gözlerinizde bir problem varsa size özel ölçülerde hazırlanan renkli lensleri kullanabilirsiniz. Lens kullanımı sırasında her kişiye farklı ölçüler verilir ve lensleri yalnızca tek kişi kullanabilir. Kontakt ya da renkli lens olması fark etmeksizin lenslerin ölçüleri vardır ve sabit bir ölçü yoktur. Günümüzde üretim teknolojisi önceki yıllara göre çok daha fazla gelişmiştir. Bu durum da renkli lenslerin kullanımını arttırmıştır.

İnsanlar renkli lens kullanımının konforlu olması sebebiyle gündelik kullanımlarda kendilerini daha rahat hissetmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı boyama teknikleri ile her zevke hitap edecek renkli lens çeşitleri üretilir. Renkli lens kullanmak istediğinizde hem numaralı hem de numarasız seçenekleri mevcuttur.

Renkli lensleri kullanmak istediğinizde aylık, 3 aylık veya yıllık olarak kullanıma uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde en popüler renkli lens markaları farklı renk skalalarında birçok farklı renk seçeneği sunar. Numarasız, numaralı, haresiz, hareli olmak üzeri farklı model seçenekleri vardır.

Lens modelleri gözünüzde doğal görünür ve gün içerisinde konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Lenslerinizin bakımı lens solüsyonu ile gerçekleştirilir. Renkli lensleri hem göz sağlığı için kullanabilir hem de kozmetik amaçlı lens kullanımı için satın alabilirsiniz.

 

Renkli Lens Fiyatları

Renkli lens kullanmak istediğinizde doktorunuzla görüşerek numaralı ya da numarasız tercihinizi size verdiği ölçüyü baz alarak gerçekleştirmelisiniz. Renkli lens fiyatları marka ve model seçiminize göre farklılık gösterir.

Uygun fiyat seçenekleri ile ihtiyacınız olan lense kavuşabilirsiniz. Renkli lenslerin oldukça fazla istek alması sebebiyle artık markalar da bu ürünleri daha çok üretmeye başlamışlardır.

Kişi eğer göz rengini geçici bir şekilde değiştirmek istiyorsa renkli lensleri tercih edebilir. Numaralı olarak üretiliyor olması sizin için hem sağlık hem de görünüm için aynı anda istediğiniz gibi bir ürün kullanmanızı sağlar. Eğer numaralı lens kullanacak iseniz muhakkak sizin için uygun kriterlere sahip olan renkli lensleri kullanmalısınız.

Lens kullandığınızda hem doğallığı yakalar hem de göz renginizi istediğiniz renk tonuna dönüştürebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus lenslerin tek bir kişi için üretildiğidir. Her kişinin göz ölçüsü farklı olduğundan dolayı piyasada bulunan ve standart ölçüde olduğu söylenen lensler kesinlikle kullanılmamalıdır. Lens almadan önce rengine karar verirseniz seçerken sizin için daha planlı ve hızlı bir seçim olur.

 

Renkli Torik Lens

Günümüzde insanlar renkli lens kullanımlarını kozmetik amaçlı ve makyajlarını tamamlayan bir araç olarak da kullanırlar. Renkli torik lens seçenekleri de günümüzde oldukça fazla kullanılır.

Torik lensler özel olarak şekillendirilmiş olan lenslere denir. Sıradan bir lensin şekli küresel olur. Torik lensler ise geometriktir ve şekli simide benzer denilebilir. Simidin bir yanından parça aldığımızda torik lensin şekline benzer.

Dikey ya da yatay olarak kullanılabilen torik lensler gözlerdeki kırılma sorunları için kullanılırlar. Geometrik şekil sayesinde gözde farklı noktalarda ışığın kırılma gücü değişir. Bir bölgede kırılma daha çokken bir bölgede daha az olur.

Astigmat hastaları için torik lensler özel olarak üretilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle renkli torik lensler de kullanılabilmektedir. 2000li yıllara baktığımızda renkli lensleri daha çok 16-24 yaş aralığındaki bireylerin kullandığını görürüz. Günümüzde ise bu sınır 16-45 yaş grubuna çıkmıştır.

Renkli lens alırken insanlar doğal göz renklerinin belli olmamasını isterler. Lensin merkez bölgesinde şeffaf bir alan bulunur ve bu alana pupilla denir. Buradaki boşluk çok büyük olmamalıdır. Eğer gereğinden fazla büyük olursa kişinin doğal göz rengi buradan belli olabilir.

Pupilla kısmı gereğinden geniş olursa lenslerde doğal bir görünüm oluşmaz. Bu sebeple renkli lens alacağınız zaman pupilla alanının genişliği en fazla 5mm olmalıdır. Bunun dışında rengi ve renk tonunu isteğinize göre seçebilirsiniz.

 

Renkli Lens Markaları

Ülkemizde son yıllarda renkli lens kullanımı oldukça artmıştır. Bu artışın sebeplerinden biri de El Amore, Iconic ve Labella gibi profesyonel markaların renkli lens üretmeye başlamasıdır. Renkli lens kullandığınızda göz renginizin tonu tamamen değişir.

Labella renkli lensleri kişilerin ihtiyacına uygun şekilde 4 farklı seriden meydana gelir. Labella Milano Serisi, Labella Real Serisi, Labella Exclusive serisi, Labella Premium serisi olmak üzere son teknolojiyle üretilmiş renkli lens çeşitleri vardır. Her seri kendi içerisinde farklı renk seçeneklerine sahiptir.

El Amore ve İconic renkli lensleri farklı renk skalaları ve doğal görünümleri ile ön plana çıkıyor. Renkli lenste aranan ilk özellik lensin gözde kendini belli etmeyip tamamen doğal bir görüntü sunmasını sağlamasıdır. El Amore ve İconic markalarının lensleri tam bu noktada yardımına koşar. Kullandıkları teknoloji ile lens gözünüzle bir bütün gibi görünür. Kendi göz renginiz yansımaz ve belli olmaz. Bu da tamamen doğal bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Günümüzde kullanılan boyama teknikleri sayesinde renk geçişleri oldukça doğal bir görünümde olur. Renkli lensleri günlük, aylık veya yıllık olarak kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta lenslerin kullanım süresini geçirmemektir. Renkli lensler standart şeffaf lenslerle aynı işlevi görür.

Değişen yalnızca renk tonu olur ve gözünüz için özel olarak tasarlanırlar. Fakat renkli lenslerin bir de numarasız olarak kozmetik amaçlı kullanımı da mevcuttur. Numarasız renkli lens kullanacak olsanız bile ilk olarak göz doktorunuza danışarak kendisinin onayını almanız gerekir.

Gözlerimiz vücudumuzdaki en hassas kısımlardan biri olduğu için burada herhangi bir müdahale yapılacağı zaman ilk olarak göz doktoruna danışmak şarttır. Sizin için lens kullanmanın sorun olmayacağından emin olmanız gerekir.

Bazı kişilerin gözleri lens kullanmak için uygun olmayabilir. Özellikle numaralı kullanımlarda ilk olarak lens kullanımının uygun olup olmadığı kesinleştirilmelidir.

 

Renkli Lens ile İstediğiniz Göz Rengine Anında Kavuşun

Göz rengimiz estetik anlamda yüzümüzü ön plana çıkarır. Bazı kişiler geçici süreliğine göz renklerini değiştirmek isteyebilirler. Numaralı renkli lens üretilmeye başladığından beri gözdeki kırılma bozuklukları nedeniyle lens kullanan kişiler daha çok renkli lensleri tercih etmeye başladılar.

Haresiz ve hareli olarak iki farklı renkli lens modeli vardır. Eğer hareli lens seçerseniz lensin etrafında siyah bir çerçeve mevcut olur. Bu tasarım gözün daha büyük gözükmesine sağlar. Haresiz olarak tercih ederseniz de renkli lens daha doğal bir görünüm verir.

Renkli lensler artan kullanım oranları ile uzun yıllardır hayatımızda. Bu yüzden renkli lens üzerinde yapılan çalışmalarla renkli lensler günümüzde daha konforlu bir hal aldı. Renkli lensin öncü markaları İconic, El Amore ve La Bella göz yapısına uygun, kuruluk yapmayan ve estetik görünüm sizi anında kavuşturan renkli lens üretmeye devam ediyor.

Sizde renkli lens kullanmak istiyorsanız ya da kaliteden vazgeçmeden daha uygun fiyatlarla renkli lens satın almak istiyorsanız Lensoptik.com’u ziyaret edin. Üstelik numaralı ya da numarasız tüm renkli lenslere bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.