Kontakt Lens Kullananların Gündelik Hayatta Yaşadıkları

Kontakt Lens Kullananların Gündelik Hayatta Yaşadıkları

Oluşturma Tarihi: 08.03.2019
Güncelleme Tarihi: 29.11.2021

İlk başlarda kontakt lens kullanmaya başlayanlar elbette vazgeçmek isteyip gözlük kullanmayı düşünebilir. Kontakt lens kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok faktör var. Bu faktörlere uyulmadığı takdirde ciddi göz rahatsızlıkları sizi bekliyor olabilir.

Günlük ya da aylık takmanız gereken lensleri olduğundan daha fazla süre kullanmayın.  Lensi ters takma durumu tabii ki yanma hissi yaratabilir. Lens takıp çıkartırken olabildiğince özen göstermeniz gerekiyor.  Lensleriniz sebepsizce göz kırpmasını artırabilir. Gözleri kırpıştırarak lensleri yerine oturtmaya çalışmakta bir emektir.

Kontakt lenslerinizi takıp çıkartırken etraftan size bakışlar yansıyabilir. Napıyor acaba düşünceleri ile size bakış atabilirler. Bu durumda sizi sadece düzenli lens kullananlar anlayacaktır. Lensinizi kaybedip daha sonra bulduğunuz da umduğunuz gibi çıkmayabilir. Yani muhtemelen kırılmış ya da kurulmuş olacaktır.

Duştan önce lensi çıkartmak ve sonra yeniden takmak havuza girmeden çıkartmak, makyaja başlamadan önce lensi temizleyip takmanın sizi uğraştırdığını düşünebilirsiniz. Ancak birkaç deneme sonrası bu duruma alıştığınızı göreceksiniz.

Solüsyonunuz bittiği takdirde suyla yıkamamalısınız. Bu durumu yaşayanlar vardır. Arkadaşında kalıp solüsyonunu evde unutanlar bu yönteme başvurmuştur. Ama suyla beraber lensinize bulaşan mikroplar lens ile beraber gözünüze yapışabilir. Bu nedenle lens temizliğini ihmal etmemelisiniz.

Lens ile uyumak mı! Sabah uyandığınızda lensinizin gözünüzle bir bütün halinde yapışık bulmak istemiyorsanız lenslerinizi uyumadan lens solüsyonuyla beraber  lens kabına koymalısınız.

Her ne kadar lens bakımı zahmetli olsa da lens vazgeçilmez bir icat.   

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
 • Renkli Lense Dair ...
  Renkli lensler nedir ? Avantajları nelerdir? Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?
 • Lens Nasıl Takılır ?
  Her zaman dikkat ettiğinizden biraz daha fazla dikkat ederek el hijyeninizi sağlamalısınız. Lens kullanırken tırnak bakımınızda önemli bir hijyen konusu. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olma...
 • Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur ?
  Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlamıştır.
 • Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?
  Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir? Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli dem...
E-Bülten