Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim?
02.09.2023

Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim?

Renkli Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli demek, göz çevresindeki siyah belirgin çerçevedir. Gözün hareli olması, göz çevresindeki ince yada kalın çizgilerin olması durumudur. Bazı lenslerde kalın Hare bulunurken bazı lenslerde ince bir hare vardır, hareli lensler için çerçeveli göz yapısı diyebiliriz. Haresiz demek ise gözün çevresinde belirgin bir çizgi, halkla ya da diğer bir deyiş ile “ring” olmaması halidir. Haresiz lensler gözün kendi doğal haresini alır. Göz çevresinde parlak çizgiler yer almaz. Hareli lens tercih ettiğiniz de göz yapınız olduğundan daha büyük görünecektir. Haresiz lensler ise göz rengini kaplayarak göz renginizin daha net ve yoğun görünmesine yardımcı olur. Koyu göz rengine sahip kişiler belirgin göz rengi için haresiz renkli lens tercih ederek renk skalasından dilediği rengi tercih edebilir. Eğer Haresiz renkli lens tercih ediyorsanız, aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Peki haresiz renkli lens düşünüyorsunuz ancak karar veremiyorsunuz diyelim. Bu konuda dünya da oldukça çok satılan Labella Milano,Iconıc Haresiz,El Amore Amore serisi haresiz lensler arasında en doğal bulunan ve en çok tercıh edilen markaların başında gelir.   Bu üç lens markası da haresiz lenslere sahiptir.  Daha doğal bir görünüm isteyenler haresiz lensleri tercih edebilirler. Göz yapısı iri olanlarda haresiz lens seçebir.

Haresiz ve doğal renkli lens markaları nelerdir?

Daha doğal ve kendi göz renginize yakın bir renkli lens düşünüyorsanız, Labella Milano, El Amore ve Iconic Haresiz markalarının renk seçeneklerinden tercih edebilirsiniz. Labella Milano serisi özel boyama tekniğine sahip Müşteri memnuniyeti çok yüksek bir markadır. Herhangi bir güneş ışını ya da lens solüsyonu etkileri rengi etkilemez. İnce bir yapıya sahip olduğu için daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Haresiz lens kimlere yakışır? Göz yapısı daha iri olan kişiler haresiz renkli lensler daha doğal ve etkili görünüm sağlarlar.. 

 

Hareli lens kimlere yakışır?

Dikkat çekici ve çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler hareli renkli lens markalarını tercih edebilir.Hareli lensler siyah belirgin bir çerçeveye sahip olması sebebiyle gözlerinizi daha belirgin ve iri görülnmesini sağlar.Hareli lens tercih etmek isterseniz Labella Real, El Amore Retro ve Iconıc Hareli serilerini tercih edebilirsiniz Bu süreçte lensin rengi ve tercih amacı sizin kişisel zevk ve beğeninize göre değişkenlik gösterebilir. Gmz taban renginize makyajınıza göre her kullanıcıda farklılık gösterebir. 

 

İlginizi Çekebilir: Lens Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.