Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Numaralı Lens Özellikleri Nelerdir ve Hangi Numaralı Lensi Seçmeliyim?
04.09.2023

Numaralı Lens Özellikleri Nelerdir ve Hangi Numaralı Lensi Seçmeliyim?

Kontakt lensler pek çok farklı amaç için kullanılabilir. Numaralı lensler görme kusurlarını düzeltmek amacı ile kullanılır. Miyop yani uzağı görememe, hipermetrop yani yakını görememe ve astigmatizma kusuruna özel numaralı lensler bulunur. Yaşla beraber gözde oluşan hem uzak hem de yakını görmede sorun yaşatan presbiyopi içinse multifocal yani çok odaklı lensler bulunur. Numaralı lensler her zaman şeffaf olmak zorunda değildir. Hem renkli hem de dereceli olan numaralı lensler de vardır, böylece görme kusuru anlık olarak düzeltilirken aynı zamanda kozmetik amaçlı kullanılabilir.

Numaralı lenslerde pek çok farklı marka ve modelle karşılaşabilirsiniz. Her göz aynı değildir. Kimileri daha kuru kimileri daha nemlidir. Bazı gözlerin korneaları daha dik ya da daha yuvarlak olabilir. Bazı insanların gözleri belirli kimyasallara karşı hassastır. Bu nedenle de kullanacağınız lensin numarasının doğru olması yeterli değildir. Doktorunuz sizin için en uygun olan kontakt lens çeşidini tavsiye edecektir. Eğer satın aldığınız lensler ya da lens solüsyonları ile ilgili bir sorun yaşayacak olursanız derhal doktorunuzu aramalısınız.

Lensoptik.com.tr üzerinden piyasada bulunan en ünlü ve yaygın kullanılan markaların yanı sıra farklı ve nadir göz kusurları için özel üretilen marka ve modellere de ulaşabilirsiniz. Ürün çeşitliliğimiz her farklı soruna ve ihtiyaca yönelik olacak şekilde hazırlanmıştır. İşte bulabileceğiniz numaralı lens markalarından bazıları:

 

 • Acuvue Oasys with Transitions

Son teknoloji ile üretilmiş olup güneş ışığına duyarlıdır. Acuvue Oasys with Transitions güneşe maruz kaldığında kararmaya başlar. Güneşsiz bir ortama geçtiğinizde ise rengi hızla açılarak ortama uyum sağlar. Güneşli günlerde dış mekanlardan içeriye geçişlerde yaşanılan görme sorunlarını en aza indirmesiyle devrim niteliğinde bir buluş olarak görülmüştür. TIME’a göre 2018’in en iyi icatlarından biridir.

Kimler kullanabilir: Özellikle ışığa karşı hassasiyeti olan kişilerin en çok tercih ettiği lens çeşitlerinden biri olan bu lens, Johnsson and Johnsson markasının satışa sunduğu bir üründür. Migren hastaları tarafından özellikle tercih edilir, ışık kaynaklı olan baş ağrılarını azaltır. Ortamın ışık şiddetine göre kendi kendine rengi kararıp açıldığı için, lens kullanırken güneş gözlüğü kullanma ihtiyacını da en aza indirir.

 

 • Acuvue Oasys with Hydraclear Plus

Bir silikon hidrojel şeffaf kontakt lenstir. Acuvue Oasys with Hydraclear Plus lensin üretiminde içeriğine konulan özel ıslatıcı bir madde sayesinde gözlerde kuruma yapmaz. Göz bebeklerine nefes aldıran yapısı sayesinde özellikle de göz kuruluğu sorunu yaşayanlar referans alınarak üretilmiştir. UVA ışınlarının %96'dan fazlasını, UVB ışınlarının %99'dan fazlasını bloke eder. Son derece kolay takılır, yeni lens kullanmaya başlayacaklar için sorunsuz bir süreç sunar. Düşük sürtünme katsayısına sahip olan pürüzsüz yüzeyi hiç deneyimlemediğiniz kadar iyi bir rahatlık sağlar. Miyop yani uzağı görememe, hipermetrop yani yakını görememe düzeltmeleri için tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Acuvue Oasys lenslerin 8.8 BC (temel eğri) değeri, özel yapısı sayesinde 8.8 - 9.1 aralığındaki tüm BC değerlerine uyumlu olmasını sağlar. 2006 Silmo D'Or ödülü sahibidir. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Bilgisayar karşısında çok zaman geçirenler, göz kuruluğu nedeniyle lens kullanmaktan çekinenler tercih edebilir. Ultraviyole ışınlarına karşı yüksek koruma arayanlar için en ideal kontakt lenslerden bir tanesidir. Kuruluk nedeniyle lens kullanırken batma hissedenler için uygundur.

 

 Aşağıda yer alan Acuvue Lens Hydraclear Video’ lu anlatım da size yardımcı olabilir. 

 

 • PureVision 2 HD

Bausch & Lomb tarafından üretilen, bir aylık kullanım süresine sahip bu lensler dereceli ve şeffaftır. İsminde bulunan “HD” “High Definition” yani “Yüksek Çözünürlük” anlamına gelmektedir. En önemli özelliği düşük ışık altında dahi net, temiz ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü sağlamasıdır. Comfort Moist teknolojisisne sahiptir. Bu sayede kuru olmaya eğimli gözleri nemli tutar ve rahatlık sağlar. Yüksek düzeyde oksijen geçirgenliği sağlayan yumuşak bir lenstir, gözleriniz hava alır bu da gün içerisinde gözlerinizde kontakt lens yokmuşçasına rahat etmenize yardımcı olacaktır. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: PureVision 2 HD lensleri özellikle ışık haleleri, düşük ışıktaki görüş kaybının az olması ve parlamadan (gece araç kullanırken sokak lambalarında ve farlarda ışık saçılmaları veya parlamalar) şikayetçi olan hastalar için uygundur. Bu hastalar için çok net ve temiz bir görüntü sağlar.

 

 • Ultra Contact Lenses

Bausch and Lomb tarafından üretilmiş olup gözlerini az kırpan ve bu nedenle de göz kuruluğu yaşayan kullanıcıların bir numaralı tercihi olan Ultra Contact lensler, nemi içeride tutmaya yarayan Moisture Seal teknolojisine sahiptir. Moisture Seal teknolojisi ile göz kuruluğunun engellenmesine yardımcı olarak gözü 16 saat boyunca nemli tutar. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Gün içerisinde belirli bir noktaya uzun süre bakma ve odaklanma gerektirecek bir mesleğe sahip olan kişiler kullanabilir.

 

 • Air Optix Aqua

Bu yumuşak lensler, sıradan hidrojel silikon lenslere oranla beş kat daha fazla oksijen geçirirler. Göz nefes aldığı için nemli kalır ve gün boyu konforlu bir bakma ve görme alanı sunar. Alcon markası altında Aqua Moisture System teknolojisi ile üretilmiştir. Altı günlük uzatılmış şekilde kullanabilirsiniz. Yani altı günün sonunda bir gün ara vermek kaydıyla geceleri uyumadan önce çıkarmadan kullanabilirsiniz. İlk günden bir ayın sonuna kadar aynı konforla kullanılabilir. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Uzun süreli lens performansı arayanlar için son güne kadar ilk günkü konforu sağlamaya yardımcıdır.

 

 • Air Optix Plus HydraGlyde

Alcon tarafından Smart Shield teknolojisi ile üretilen ve bir aylık kullanım süresi olan bir lens modelidir. Bu teknoloji sürekli olarak lensin nemli kalmasını sağlar. Gözün doğal nemini korumaya yarayan son teknoloji yapısı sayesinde kolay bulunmayan bir rahatlık sağlar. Göz kuruluğu sorunu yaşayanlar için ideal bir lens çeşididir. Altı gün boyunca geceleri de çıkartmadan kullanılabilir fakat altı günün sonunda gözlerinize mutlaka bir gün lenssiz dinlenme süresi ayırmanız gerekir. İlk günden bir ayın sonuna kadar konfor sağlayabilir. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Uzun süreli lens performansı arayanlar tercih edilebilir. Ayrıca sürekli nemli tutmaya yardımcı olan son üretim teknolojisi ile kuruluk problemlerini gidermeye yardımcıdır.

 

 • Air Optix Night & Day Aqua

Air Optix Night & Day Aqua lensleri günlük kullanım (sadece uyanıkken kullanıp gece uyumadan çıkartma) ya da 30 gece uzun süreli kullanım (geceler dahi hiç çıkartmadan uyku ve uyanıklık durumunda) kullanabilirsiniz. Bu süre dolduktan sonra gözlerinize mutlaka lenssiz bir dinlenme süresi ayrımanız gerekir. Sıradan yumuşak lenslere nazaran çok daha fazla oksijen geçirgenliğine sahiptir. Gözde kuruluğa sebep olmaz, büyük bir konfor sağlar. Geceleri çıkarmadığınız için lens solüsyonuna nadiren ihtiyacınız olur, uzun vadede son derece kârlı lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Lens takıp çıkarmanın mümkün olmadığı hijyenik olmayan ortamlara, örneğin tatillerde, doğa yürüyüşlerinde ve kamplarda kullanabilirsiniz.

 

 • Biofinity

Cooper Vision tarafından üretilen bir şeffaf lenstir. Biofinity Aquaform teknolojisiyle üretilmiştir. Günlük kullanım (sadece uyanıkken kullanıp gece uyumadan çıkartma) ya da uzun süreli kullanım (geceler dahi hiç çıkartmadan uyku ve uyanıklık durumunda) kullanabilirsiniz. %48 su içeriği ile gece gözde kalabilen lensler arasında en yüksek su içeriğine sahiptir. Net bir görüş için tercih edilmelidir. Oksijen geçirgenliği oldukça yüksektir, gözleri nemli tutar, hassaslık ve rahatsızlık yaratmaz. Yeni lens kullanmaya başlayanlara özellikle tavsiye edilir. Konfor arayanlar için uygundur. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Kontakt lenslerini dilediği şekilde rahatça kullanmak isteyenler yani günlük kullanmak ve bazen de gece çıkartmak istemeyip uzun süreli kullanmak isteyenler için uygundur.

 

 • Biomedics 55

Aylık kullanımlı olan bu şeffaf lensler son derece rahat bir kullanıma sahiptir. Ön yüzeydeki tasarımı sayesinde aşınma meydana gelmez. Asferik özelliğinden dolayı rahatlığın yanında temiz ve berrak bir görüntü de sunar. Cooper Vision markası altında satılır. %55 su içeriğine ve UV blokajına sahiptir. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Güneş ışınlarından korunmak için UV blokajı isteyen ve net bir görüntü isteyen kişiler için uygundur.

 

 • Avaira Vitality

Konfor için tercih edilen yumuşak lenslerden biri olan Avaira Vitality CooperVisionın lens çeşitlerinden biridir. Silikon hidrojel materyallerden yapılmıştır ve tasarımından dolayı kuru gözler için idealdir. Kendiliğinden nemli olan yüzeyi gün boyunca gözü ıslak tutarken yuvarlatılmış kenarları ise rahat tutacaktır. %55 su içeriğine ve UV blokajına sahiptir. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Güneş ışınlarından korunmak için UV blokajı isteyen ve net bir görüntü isteyenler için uygundur.

 

 •  Acuvue 2

Lenslerin göz korneasına oksijen iletimi ne kadar yüksekse lens ve gözün uyumu o kadar iyidir. Silikon-hidrojel lenslerde oksijen geçirgenliği hidrojel lenslere göre daha fazladır. Acuvue 2, hidrojel yapısında bir kontakt lenstir. Görünürlük rengi ve iç-dış işaretleri sayesinde lensleri takmak ve çıkartmak çok daha kolay bir hale gelir. Lens kullanmaya yeni başlayacaklara tavsiye edilir. Gözlerinizle tam uyum sağlayan tasarımı sayesinde gün boyu konfora ulaşabilirsiniz. %58 su içeriğine ve UV blokajına sahiptir. %99 UVB ve %96 UVA ışınlarına karşı UV koruması sağlar. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Silikon-hidrojel lenslere uyumsuz olan kişiler için ve hidrojel lens arayışında olan kişiler için uygundur.

 

 • Soflens 59

Aylık kullanımı olan bir lenstir. Bausch and Lomb markasına ait bir modeldir ve eşsiz tasarımı sayesinde kusursuz bir konfor sağlar. İsmindeki “59” rakamı %59 olan su içeriğinden gelmektedir. Tortu geçirmeyen ve rahatlık sunan bir materyalden üretilmiş ve gözle tam uyum sağlaması için tasarlanmıştır. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Yüksek su içerikli kontakt lens arayanlar için uygundur.

 

 • Zeiss Contact Day 30

İnce tasarımı sayesinde en çok tercih edilen lenslerden biri olmuştur. %59 su içeriği ve yüksek oksijen geçirgenliği ile gözlerinizi gün içerisinde nemli tutar ve maksimum konfor sağlar. BC; baz eğrisi, temel eğri anlamındadır. Lensin iç yüzeyinin eğrilik değeridir. Zeiss Contact Day 30, 3 farklı temel eğri BC değeri ile tüm gözlere özel olarak uyum sağlayabilir. UV blokajı vardır. 1 kutuda 6 adet bulunmaktadır. Aylık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Yüksek su içerikli kontakt lens arayanlar için uygundur. Farklı BC değerinde, aylık numaralı şeffaf lens arayanlar için uygundur.

 

 • 1Day Acuvue Moist

Günlük, kullan-at lenstir. Ciddi göz kuruluğuna sahip kişilere özellikle tavsiye edilirler. Sağladıkları özel konfor ve nemin yanında günlük oldukları için muhafaza etme ve solüsyon gibi ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Miyop yani uzağı görememe, hipermetrop yani yakını görememe gibi sorunlara özel numaralara sahiptir. 1 kutuda 30 adet bulunmaktadır. Günlük lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Hijyenik ve konforlu kullanım isteyenler için uygundur. Lens bakımı yapmak istemeyenler için uygundur.

 

 • Dailies Total 1

Alcon lens markası altında satışa sunulan bu kullan-at günlük lensler benzersiz konfor ve pratikliğin yanında net ve berrak bir görüş de sunuyor. En önemli özelliği, lensin içeriğindeki su miktarının değişken olmasıdır. Bu özelliğe sahip olan tek lenstir. Lens kenarlarında su miktarı fazla (%80), merkezinde ise düşüktür (%33). Bu sayede kenarlarda yüksek nemliliğe, merkezde yüksek oksijen geçirgenliğine ulaşılmıştır. 1 kutuda 30 adet bulunmaktadır. Günlük kullan at lenslerdir.

Kimler tercih edebilir: Hijyenik ve konforlu kullanım isteyenler için uygundur. Lens bakımı yapmak istemeyenler için uygundur.

 

 • Eurocon 55

Hidrojelden yapılmış lenslerdir. Bir yıl kullanım süresi vardır, uzun vadede oldukça ekonomiktir. Yüksek oksijen geçirgenliği vardır, kusursuz bir konfor sağlar. Net ve temiz bir görüş sağlar. 1 şişede 1 adet bulunmaktadır. Yıllık lenslerdir.

Kimler kullanabilir: Uzun süreli ve daha maliyetsiz kontakt lens ihtiyacı olan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

 

İlginizi Çekebilir: Numaralı Renkli Lensler

 
Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.