Rayban Güneş Gözlükleri
04.09.2023

Rayban Güneş Gözlükleri

En Sevilen Güneş Gözlüğü Markası Ray Ban Ve 2023 Güneş Gözlüğü Trendleri

Uzun ve soğuk kış ayları boyunca yazı özlüyoruz ve ışıl ışıl güneş ışıklarını görmek mutluluk veriyor. Ama güneş ışınları içimizi ısıtırken, gözlere zarar da verebilir. Cildimizi güneşin zararlı ışıklarından koruyucu kremlerle  koruduğumuz gibi, gözlerimizi de korumamız gerekir.

Aslında zararlı güneş ışınları kışın da etkili olabileceğinden tüm yıl boyunca bir güneş gözlüğü kullanmalıyız. Tabii bu alelade bir yerden alınmış ucuz ve kalitesiz bir gözlük olmamalı yoksa süslü görünümü dışında hiç bir fonksiyonu olmaz. Ray Ban gibi kaliteli bir marka güneş gözlüğü, göz sağlığınızı korur ve güneş ışınlarını filtreler. Yıllardır beğenilen ve çok satan gözlükler arasında yer alır Ray Ban güneş gözlükleri.

Ray Ban gözlükleri nasıl doğdu?

İlk olarak 1937’ de Amerikalı pilotlar için üretilen Ray Ban güneş gözlükleri tabii ki en yüksek kalitede malzeme ile üretildi. Onu o dönemlerdeki diğer gözlüklerden farklı kılan, ilk kez güneşten gelen dikey ve yatay ışınları filtreleyen polarize filtrenin kullanılmış olmasıydı. Sürekli gösterge paneline bakmaktan gözleri yorulan pilotlara ücretsiz olarak verildi ve daha sonraları da halka satılmaya başlandı. Son derece gözde olan pilotluk mesleği ile bağdaşan gözlükler, kısa sürede büyük sükse yaptı ve talep gördü. Satışa sunulduğu ilk andan günümüze kadar insanların Ray Ban güneş gözlüklerine olan ilgisi azalmadı. Tabii bunda firmanın profesyonel çalışma anlayışı ve sürekli yenilenmesi de büyük rol oynuyor.

Yıllardan beridir de teknolojisini geliştirerek ve bunun yanı sıra modanın son trendlerine ayak uydurarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. En klasik modeli Aviator model diyebiliriz. Pilotların ünlü ettiği bu model adeta Ray Ban markası ile özdeşleşti. Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan modelleri arasında Aviator modelini sayabiliriz.

Kadın, erkek, çocuk modellerinin yanı sıra unisex güneş gözlüğü modelleri ile RayBan güneş gözlükleri her zevke ve tarza hitap ediyor.

Peki 2023 yaz mevsiminde en çok rağbet gören rayban gözlük modelleri hangileri dersiniz?

Sadık Ray Ban müşterileri genelde en klasik olan modelleri tercih ederken bunun yanı sıra çok satılan ve trend olan bazı modeller de var. Örnek verecek olursak:

  • RayBan Aviator
  • RayBan damla model gözlük
  • Ray Ban yuvarlak camlı modeller
  • Ray Ban Wayfarer

Çok satılan ve sevilen güneş gözlüğü modelleri.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkesin yüz şekline göre yakışacak gözlük modeli farklı olacağından, deneyerek yüzünüze en uygun modeli seçmek en doğrusu olacaktır. Sıcak havalarda terleyince kaymaması için tam olarak yüze oturmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca yüzünüze göre çok büyük veya çok küçük de olmamalı. Ray Ban güneş gözlükleri her yüz tipine uygun olarak düşünülmüştür. Başlıca model tipleri:

  • Pilot çerçeveli Ray Ban güneş gözlükleri
  • Aviator çerçeveli güneş gözlükleri
  • Kare şeklinde çerçeveli gözlükler
  • Yuvarlak ve dikdörtgen çerçeveli gözlükler

Bunların arasından yüz tipinize en uygun modeli seçmeniz mümkündür.Ayrıca çeşitli renkler arasından seçme şansınız oluğundan; ister klasik koyu renkler, isterseniz renkli trend renklerden birinde de karar kılabilirsiniz. Hatta tek renk yerine desenli Ray Ban güneş gözlüğü çerçevesi bulmak da mümkün. Son yıllarda leopar desenli, çiçek desenli veya puantiyeli desenler de gençler arasında sevilen güneş gözlüğü çerçeveleri arasında.

Neden Ray Ban marka güneş gözlüğü tercih etmeliyiz?

Tabii ki Ray Ban marka güneş gözlüğü almak için birden fazla nedeniniz var. Ray Ban güneş gözlükleri, neredeyse ömür boyu kullanılabilen gözlüklerdir. Piyasadaki ucuz markalar ile karşılaştırıldığında, bir Ray Ban gözlüğe verilen ücret kendini fazlası ile amorti eder. Yılın belli zamanlarında uygulanan indirim fırsatlarını da değerlendirerek gözlüğünüzü çok daha uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Ray Ban marka güneş gözlüğü tercih etmeniz için en önemli iki neden:

  • Ray Ban güneş gözlüklerinin cam kalitesi
  • Ray Ban güneş gözlüklerinin çerçeve kalitesi

Gözlerinizi güneşin zararlı ışıklarından en iyi şekilde koruyacak, kaliteli camlar Ray Ban gözlükleri bu alanda eşsiz kılıyor. Kalitesiz camlar güneşi hiç filtrelemediğinden bu tarz gözlükleri kullanmanızın da pek bir anlamı kalmıyor. Ayrıca plastik ve ucuz, birkaç kullanım sonrası kırılan gözlük çerçevelerinin yanında Ray Ban gözlük çerçeveleri yıllar boyu sağlam ve ilk günkü gibi kalıyor. Bu da ucuz rakipleri yanında verilen paraya değdiğinin en büyük kanıtlarından biri.

Güneş gözlüğü çok sevilen bir aksesuar olmasının yanı sıra tek özelliği de bu değil. Artık vazgeçilmez bir hal aldı ve her zaman yanımızda bulundurduğumuz bir parçamız olan gözlüklerimiz hem bize yakışan, hem de sağlığımızı koruyan özelliklere sahip olmalı. Peki sizin en çok sevdiğiniz Ray Ban modeli hangisi?

Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.