Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Rayban Güneş Gözlükleri
04.09.2023

Rayban Güneş Gözlükleri

En Sevilen Güneş Gözlüğü Markası Ray Ban Ve 2023 Güneş Gözlüğü Trendleri

Uzun ve soğuk kış ayları boyunca yazı özlüyoruz ve ışıl ışıl güneş ışıklarını görmek mutluluk veriyor. Ama güneş ışınları içimizi ısıtırken, gözlere zarar da verebilir. Cildimizi güneşin zararlı ışıklarından koruyucu kremlerle  koruduğumuz gibi, gözlerimizi de korumamız gerekir.

Aslında zararlı güneş ışınları kışın da etkili olabileceğinden tüm yıl boyunca bir güneş gözlüğü kullanmalıyız. Tabii bu alelade bir yerden alınmış ucuz ve kalitesiz bir gözlük olmamalı yoksa süslü görünümü dışında hiç bir fonksiyonu olmaz. Ray Ban gibi kaliteli bir marka güneş gözlüğü, göz sağlığınızı korur ve güneş ışınlarını filtreler. Yıllardır beğenilen ve çok satan gözlükler arasında yer alır Ray Ban güneş gözlükleri.

Ray Ban gözlükleri nasıl doğdu?

İlk olarak 1937’ de Amerikalı pilotlar için üretilen Ray Ban güneş gözlükleri tabii ki en yüksek kalitede malzeme ile üretildi. Onu o dönemlerdeki diğer gözlüklerden farklı kılan, ilk kez güneşten gelen dikey ve yatay ışınları filtreleyen polarize filtrenin kullanılmış olmasıydı. Sürekli gösterge paneline bakmaktan gözleri yorulan pilotlara ücretsiz olarak verildi ve daha sonraları da halka satılmaya başlandı. Son derece gözde olan pilotluk mesleği ile bağdaşan gözlükler, kısa sürede büyük sükse yaptı ve talep gördü. Satışa sunulduğu ilk andan günümüze kadar insanların Ray Ban güneş gözlüklerine olan ilgisi azalmadı. Tabii bunda firmanın profesyonel çalışma anlayışı ve sürekli yenilenmesi de büyük rol oynuyor.

Yıllardan beridir de teknolojisini geliştirerek ve bunun yanı sıra modanın son trendlerine ayak uydurarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. En klasik modeli Aviator model diyebiliriz. Pilotların ünlü ettiği bu model adeta Ray Ban markası ile özdeşleşti. Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan modelleri arasında Aviator modelini sayabiliriz.

Kadın, erkek, çocuk modellerinin yanı sıra unisex güneş gözlüğü modelleri ile RayBan güneş gözlükleri her zevke ve tarza hitap ediyor.

Peki 2023 yaz mevsiminde en çok rağbet gören rayban gözlük modelleri hangileri dersiniz?

Sadık Ray Ban müşterileri genelde en klasik olan modelleri tercih ederken bunun yanı sıra çok satılan ve trend olan bazı modeller de var. Örnek verecek olursak:

  • RayBan Aviator
  • RayBan damla model gözlük
  • Ray Ban yuvarlak camlı modeller
  • Ray Ban Wayfarer

Çok satılan ve sevilen güneş gözlüğü modelleri.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkesin yüz şekline göre yakışacak gözlük modeli farklı olacağından, deneyerek yüzünüze en uygun modeli seçmek en doğrusu olacaktır. Sıcak havalarda terleyince kaymaması için tam olarak yüze oturmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca yüzünüze göre çok büyük veya çok küçük de olmamalı. Ray Ban güneş gözlükleri her yüz tipine uygun olarak düşünülmüştür. Başlıca model tipleri:

  • Pilot çerçeveli Ray Ban güneş gözlükleri
  • Aviator çerçeveli güneş gözlükleri
  • Kare şeklinde çerçeveli gözlükler
  • Yuvarlak ve dikdörtgen çerçeveli gözlükler

Bunların arasından yüz tipinize en uygun modeli seçmeniz mümkündür.Ayrıca çeşitli renkler arasından seçme şansınız oluğundan; ister klasik koyu renkler, isterseniz renkli trend renklerden birinde de karar kılabilirsiniz. Hatta tek renk yerine desenli Ray Ban güneş gözlüğü çerçevesi bulmak da mümkün. Son yıllarda leopar desenli, çiçek desenli veya puantiyeli desenler de gençler arasında sevilen güneş gözlüğü çerçeveleri arasında.

Neden Ray Ban marka güneş gözlüğü tercih etmeliyiz?

Tabii ki Ray Ban marka güneş gözlüğü almak için birden fazla nedeniniz var. Ray Ban güneş gözlükleri, neredeyse ömür boyu kullanılabilen gözlüklerdir. Piyasadaki ucuz markalar ile karşılaştırıldığında, bir Ray Ban gözlüğe verilen ücret kendini fazlası ile amorti eder. Yılın belli zamanlarında uygulanan indirim fırsatlarını da değerlendirerek gözlüğünüzü çok daha uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Ray Ban marka güneş gözlüğü tercih etmeniz için en önemli iki neden:

  • Ray Ban güneş gözlüklerinin cam kalitesi
  • Ray Ban güneş gözlüklerinin çerçeve kalitesi

Gözlerinizi güneşin zararlı ışıklarından en iyi şekilde koruyacak, kaliteli camlar Ray Ban gözlükleri bu alanda eşsiz kılıyor. Kalitesiz camlar güneşi hiç filtrelemediğinden bu tarz gözlükleri kullanmanızın da pek bir anlamı kalmıyor. Ayrıca plastik ve ucuz, birkaç kullanım sonrası kırılan gözlük çerçevelerinin yanında Ray Ban gözlük çerçeveleri yıllar boyu sağlam ve ilk günkü gibi kalıyor. Bu da ucuz rakipleri yanında verilen paraya değdiğinin en büyük kanıtlarından biri.

Güneş gözlüğü çok sevilen bir aksesuar olmasının yanı sıra tek özelliği de bu değil. Artık vazgeçilmez bir hal aldı ve her zaman yanımızda bulundurduğumuz bir parçamız olan gözlüklerimiz hem bize yakışan, hem de sağlığımızı koruyan özelliklere sahip olmalı. Peki sizin en çok sevdiğiniz Ray Ban modeli hangisi?

Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.