Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Yeni Acuvue RevitaLens Solüsyonu
04.09.2023

Yeni Acuvue RevitaLens Solüsyonu

Lens solüsyonları kontakt lenslerin çizilmesini önler, temizlenmesine yardımcı olur ve lensin daha uzun süre kullanılmasını sağlar. Bu doğrultuda en iyisini müşterilerine sunmayı amaçlayan Johnson&Johnson yeni Acuvue Revitalen lens solüsyonu ile beğenileri toplamış gözüküyor. 

 

Acuvue üretim aşamalarındaki hijyenik yeterlilik dışında üretimden sonraki mükemmel lens solüsyonunu sunma deneyimi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Acuvue Revitalens lens solüsyonu ile renkli lensin ve kontakt lensin konforlu kullanımı artar. Herkesin yanıldığı konu; lens solüsyonu normal su değildir. Lens kullanıcıları genellikle lens solüsyonları bulunmadığında suyla temizleme veya suyun içinde lensini bırakma yolunun normal ve sağlıklı olduğunu düşünür. Oysa ki lens solüsyonu laboratuvar ortamında üretilen ve dezenfeksiyon işlevinin yanı sıra koruyucu özelliği de bulunan bir sıvıdır. Lens temizlemek için veya kuruluğu önlemek için su kullanılması yarardan çok zarar sağlar. Lensin ince tabakasında çizikler oluşturabileceği de lensin kaygan yapısına da zarar verir. Lens solüsyonları benzer içerikleri barındırsa da farklı püf noktaları vardır. Çünkü göz çok hassas bir yapı olmasıyla birlikte kişinin göz yapısına bağlı olarak da daha hassaslaşabilir. Bu sebeple kişinin lens solüsyonu seçimi de doğru olmalıdır. Bu doğultuda Acuvue lens solüsyonu size en rahat kullanımı sunacaktır. 

 

Lens Solüsyonlarının Özellikleri Nelerdir?

Kontakt lens bakımı oldukça kolay olmasına rağmen oldukça net kırmızı çizgileri de vardır. Lens solüsyonu doktor ve optisyenler tarafından önerildiği doğrultuda tercİh edilmelidir. Çünkü göze uygun olmayan belirsiz solüsyonların içerikleri nedeniyle gözde hassasiyet ve alerji durumlarına yol açabilir. Doğru solüsyon tercih ederek gözlerinizi korursunuz. Lens solüsyonlarının içeriğinden kaynaklı bir nevi dezenfektandır da denilebilir. Kontakt lens çözeltilerinden biraz bahsedelim:

 

 • Kontakt lensler için en önemli şey ilk olarak gözyaşıdır. Bu sadece ağlamakla olan değil gözün içinde yer alan sıvı mekanizmasıdır diyebiliriz. Gözü çevreleyen ıslak yapı lensin de ıslak kalmasını sağlar ve lensin düşmesini etkiler.
 • Lens için önemli olan nokta solüsyonun Ph derecesi, steril ve izotonik olması gerekmektedir. 
 • Dezenfaktasyon olarak da nitelendirilen lesn solüsyonları, çözeltileri gereği sudan daha narin ve daha temizleyici olmak zorundadır. 

 

Lens solüsyonları tüm bireylerin kullanımına uygun şekilde ve hassasiyete mahal vermeyecek düzeyde üretilirken, teknolojik açıdan benzer olsa da içerik olarak hassaslaştırıcı ya da özüt içeren maddelerle yapılmaktadır. Gözün hassas yapısına ek, alerjisi bulunan kişilere özel alerjen madde içermeyen özellikli lens solüsyonları son zamanlarda daha çok üretilmektedir. Bu solüsyonlar sayesinde alerjen maddeye cevap veren bünyede gözde kızarıklık ya da sulanma gibi ekstra etkiler gösterebilme ihtimali sıfıra indirilir. 

Lenslerin günlük kullanımı haricinde son zamanlarda üretilen gece gözde kalabilen lensler kontakt lens kullananlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Bu aşamada lens solüsyonu da bir lensin kullanımında en iyi arkadaştır. Gece gözde kalacak olan lensin uyku esnasında veya sonrasında rahatsız etmemesi için iyi şekilde temizlenmiş olması gerekmektedir. Çünkü lens solüsyonu lensin oksijen geçirme yapısını bozmamalı ve bakterileri lens gözle birleşmeden önce yok etmelidir. Bu sebeple Acuvue Revitalens lens solüsyonu, gece gözde kalabilme özelliğine sahip lenslerinizle de oldukça uyumludur. 

 

Acuvue Lens Solüsyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Acuvue, üstün teknoloji ile ürettiği kaliteli lenslerin yanı sıra lens solüsyon markası olarak dünya üzerinde en çok tercih edilen markalardandır. Hassas teknolojisiyle herkesin gönlüne taht kuran Acuvue, Revitalens lens solüsyonu ile de gönülleri kazanmıştır. Uzun süre yeterli gelen lens solüsyonu, ikili teknoloji ile üretilmiş olup zararlı bakteri ve tozları engellemeyi başarır. Kontakt lenslerinizi Acuvue Revitalens ile temizlemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 

 • İlk aşama olarak ellerinizi yıkamayı unutmayınız. Ellerde biriken gözle görünmeyen bakteriler lensinizde oldukça hasara yol açabilir.
 • Lens kutunuzda kalan lens suyunu boşaltmayı ve Acuvue lens solüsyonu ile doldurmayı unutmayınız.
 • Elinizi yıkadıktan sonra lensinize lens solüsyonu damlatarak narin hareketlerle temizleyiniz.
 • Lens solüsyonu ile temizlenen lens kullanıma hazır.
 • Lensi kullanmadığınız zamanlarda temizleme işlemini tekrarlayarak içinde Acuvue Revitalens solüsyonu bulunan lens kabınıza koyunuz. 

 

Lenslerin süresi olduğu gibi solüsyonların da süresi olduğunu unutmayınız. Tarihi geçmiş olan bir lens solüsyonu kullanmak hem lensinize hem de gözünüze yıpratıcı zararlar verebilir. Bu sebeple tarihi geçmiş ürünlerinizi çöpe atınız. Acuvue lens solüsyonu son teknoloji üretimiyle birlikte dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. İçerik bakımından kullanma tarihi kısıtlı olan lens solüsyonları içinde Acuvue lens solüsyonu oldukça geniş bir tarih aralığı sunuyor. Kullanıcıların çoğu hem gözü yakmaması hem de uzun süre kullanılabilir olması sebebiyle Revitalens’i tercih ediyor. 

 

Lensler İçin En Güzel Koruyucu: Acuvue Revitalens

Lens suyunun normal sudan oldukça farklı bileşenlere sahip olduğunu söylemiştik. Acuvue Revitalens ile hem kontakt lenslerinizde hem de renkli lenslerinizde mükemmel bir konfor yaşarsınız. İçerisindeki bileşenler hassas gözlere uyum sağladığı gibi, renkli lenslerin yapısını da bozmaz ve gözde oluşabilecek tüm sorunların önüne geçer. 

Kullanıcıların %90’ı Acuvue lens solüsyonu hakkında olumlu görüşlere sahiptir. Özellikle kadınlar arasında en çok lens sorunu makyaj konusunda yaşanır. Kadınlar için hem estetik hem de kolaylık açısından lens tercih edilirken, makyajla birlikte oluşabilecek sorunlar da artar. Bu sorunları inceleyelim:

 

 • Makyajdan sonra lens takıldığı zaman makyaj ve lens birbirine uyum sağlayamayıp gözde yanma ve ıslaklık oluşturabilir.
 • Makyajdan önce lens takıldığı zaman da özellikle göz ve göz kapakları için kullanılan ürünler lens üzerinde birikebilir. 
 • Birikme yapmayan malzemeler oldukça pahalı olduğu için kadınların birçoğu lens kullanmaktan ya da makyaj yapmaktan vazgeçmektedir. 

Bu konudaki sorunları dikkate alan Acuvue, Revitalens solüsyonu ile inanılmaz bir deneyim sunmaktadır. Lens üzerinde biriken tortuları temizlediği gibi öncesinde, lens üzerinde birikebilecek toz ve tortuların önüne de geçmektedir. Üstün teknolojisi sayesinde tozlar lens üzerinde birikme yapmaz ve rahatlıkla lenslerini kullanmaya devam edebilirler. 

Lens ve lens suyu kombinasyonları çoğu zaman markası aynı olsa bile gözde problem oluşturur. Göz, lens ve solüsyonunun birbiriyle mükemmel uyumu sağlamasıyla konforlu bir görüş sağlanır. Lakin bunlardan herhangi biri uyumsuz olduğunda kişi kendini rahatsız hisseder. Bu kombinasyonda sorun olduğunda genellikle yaşanan durumlar şunlardır:

 

 • Lens batma, yanma ve kızarıklık yapar.
 • Lens sürekli olarak gözden düşer.
 • Lens solüsyon içerisinde bile kıvrılır ya da temizlenmesi zorlaşır.
 • Lens hassaslaşır, çizilir veya yırtılır.

 

Yapılan araştırmalara göre Acuvue lens solüsyonu hem Acuvue marka lenslerle hem de diğer lens markalarıyla oldukça uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Lens solüsyonu tercihlerinde büyük bir ivmeye sahip olan Acuvue Revitalens, konfor bakımından da kullanıcılar tarasından birçok olumlu yorum almıştır. Daha önce batma ve yanma yaşayan kişiler Acuvue Revitalens ile bu sorunlarından kurtulduklarını, artık gönül rahatlığı ile lenslerini kullanabildiklerini belirtmişlerdir.

Araba kullanırken, kötü hava şartlarında, ders çalışırken kısacası hayatımızın her anında yanımızda olan lenslerimizin koruyucusu lens solüsyonlarıdır. Fakat Acuvue lens solüsyonu ile bu koruyuculuğu arttırmak ve keyfini sürmek daha makbuldür. Revitalens ile mikroorganizmalara karşı peroksit yöntemiyle çok amaçlı bir dezenfeksiyon ve gün boyu süren bir lens rahatlığı yakalarsınız. Bakterileri, virüsleri ve tozları %99 oranında öldürmeyi başaran Revitalens ile siz de hayatın keyfini çıkarın, görüşünüze ve günlük yaşamınıza renk katın. 

Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.