Alışverişin kampanyalarla daha anlamlı.

Kampanyalı alışveriş için tıkla

↓↓

Günlük Kullan At Lenslerin Avantajları
01.09.2023

Günlük Kullan At Lenslerin Avantajları

En Sağlıklı ve Güvenilir Lens: Günlük Kullan - At Lensler

Geçtiğimiz yüzyılda optik sektöründeki gelişmelerle birlikte kontakt lenslerde çok fazla ilerleme sağlanmıştır. Renkli veya şeffaf lensler, miyop (uzağı görememe), hipermetrop (yakını görememe), astigmat (bulanık görme) ve renk körlüğü için üretilen lensler, günlük, haftalık, aylık ve yıllık kullanımlı lensler gibi farklı kategorilerde çok fazla yumuşak lens çeşidi de böylece hayatımıza girmiştir.

Göz sağlığımızı korumak için lensin günlük, haftalık, aylık veya yıllık mı seçilmesi gerektiği en önemli noktalardan biridir. Dijital cihazların hayatımızın bir parçası haline gelmesi ile dijital ekranlara uzun süre bakmanın göz sağlığını olumsuz etkilediği bilinir. Bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi dijital cihazların kullanımının gittikçe artmasının dışında, iş hayatı ve sosyal hayatın yoğun olması sebebiyle göz sağlığımızı korumak artık daha zorlaşmıştır.

Yıllık, aylık ve haftalık olan yumuşak lenslerin en son üyesi günlük lenslerdir. Günlük lensler “kullan-at” lensler olarak bilinir. Her gün yeni bir çift lens açılır, gün sonunda ise gözden çıkartılıp atılır. Örneğin aylık lenslerin 1 kutusunda 3 çift lens bulunur ve 1 kutu aslında 3 aylıktır. Açılan bir çift lens, 1. ayın sonunda atılarak 2. ay yeni bir çift lense geçilir. Günlük lens ise ertesi gün tekrar kullanılmaz ve tekrar kullanılmak üzere saklanmaz. 1 kutuda genellikle 30 blister bulunur. Her blister ise 1 adet lens içerir. İki gözünüz de aynı derecede ise 1 kutu lens 15 günlük kullanımı karşılar. 1 kutuda 90 blister bulunan markalar da piyasada mevcuttur.

Günlük lensler her gün yenisi kullanıldığı ve kullanıldıktan sonra atıldığı için her zaman daha güvenilir ve sağlıklıdır. İş yoğunluğu, okul hayatı ve sosyal hayatın getirdiği artan yük ile birlikte, dikkat edilmesi gereken lens bakım kurallarına karşı hassasiyetin azalması, günlük lenslere olan ilgiyi arttırmaktadır. Şimdi günlük kullan-at lenslerin hangi avantajları beraberinde getirdiğine bakalım.

Günlük Kullan-At Lenslerin 4 Avantajı

Günlük Kullan - at Lensler Temizlik Gerektirmez.

Aylık lensler gözden çıkarıldıktan sonra lens solüsyonu kullanılarak “ov-yıka” metodu ile temizlenir. Daha sonra saklamak üzere içinde lens solüsyonu bulunan saklama kabına konur. İşte bu temizleme ve saklama aşaması, günlük lenslerde yoktur. Günlük kullan-at lenslerin en önemli avantajı lens bakımına ayrılacak olan bu zamanın ortadan kalkmasıdır. Günlük kullan-at lensler açıldıktan sonra göze takılır, gün bitiminde çıkartılarak atılır.

Günlük Kullan - at Lensler Daha Hijyenik bir Kullanım Sağlar.

Aylık lens kullanırken lens bakımı tam olarak yapılsa bile mikrobiyal kontaminasyon riski bulunur. Günlük kullan-at lensler, aynı aylık lensler gibi ilk blister ambalajında iken sterildir. Günlük lenslerin kullanıldıktan sonra atılıp ertesi gün yeni lensin kullanılması kontaminasyon riskini azaltır. Aynı lensin defalarca kullanılmaması nedeniyle, lens yüzeyinde normalde gözle görülemeyen kozmetik madde, toz veya protein gibi birikintilerin oluşma riski azalır. Böylece günlük lensler daha hijyenik bir kullanım sağlar.

 

Aşağıda yer alan Günlük Kullan At Lens videosu size yardımcı olabilir.

Günlük Kullan - at Lensler Daha Konforlu ve Sağlıklıdır.

Genel olarak lensler için ideal olanı, lensin yüksek su içeriği ve oksijen geçirgenliğine sahip olmasıdır. Günlük kullan-at lenslerin su içeriğinin, aylık lenslerin yaklaşık olarak iki katı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Oksijen geçirgenliği de günlük kullan-at lenslerde, aylık lenslere kıyasla daha yüksektir. Lenslerde su oranı ve oksijen geçirgenliğinin yüksekliği, göz kuruluğu problemi yaşayan kullanıcılar açısından önemlidir. Böylece yanma, batma ve kızarıklık oluşma olasılığı daha azaltılarak, konfor sağlanmış olur.

Günlük Kullan - at Lens, Lens Solüsyonu İhtiyacını Ortadan Kaldırır.

Günlük kullan-at lensler; saklanmadığı ve temizlik gerektirmediği için solüsyon kullanımını gerektirmez. Böylece uygun lens solüsyonu aramaya gerek kalmaz ve özellikle seyahatlerde kullanım konforunu arttırır.

Hangi Göz Kusurlarında Günlük Kullan-At Lensler Kullanılabilir?

Günlük kullan-at lensler pek çok farklı göz kusuru için kullanılabilir. Günlük lensler piyasada;

  • Miyop lensler (uzağı net olarak görememe için üretilen lensler),
  • Astigmat lensler (bulanık görme için üretilen lensler),
  • Hipermetrop lensler (yakını net olarak görememe için üretilen lensler),
  • Multifocal lensler (uzak ve yakın görememe için üretilen lensler) olarak bulunabilir.

En hassas organlarımızdan biri olan gözümüzü ilgilendiren her konuda en iyi, en sağlıklı ve en güvenli kararları vermemiz gerekir. Bütün bu avantajları ve farklı göz kusurlarına özel üretilen çeşitleri ile günlük kullan-at lensler, hayatınızın her anında kullanabileceğiniz en güvenilir ve sağlıklı lenslerdir.

Unutmayın #mucizelergörmeyedeğer.

 

İlginizi Çekebilir: Gündelik Hayatta Kontakt Lens Kullanımı

Blog Son Eklenenler
Nistagmus Nedir?
Nistagmus Nedir?
Nistagmus, gözlerin kontrolsüz ve tekrarlayan biçimde yana, aşağı yukarı ya da dairesel düzende hareket etmesi olarak adlandırılır. Bu durum, göz titremesi olarak da bilinir ve kişinin görme ve derinlik algısı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz Enfeksiyonu Nedir? Neden Olur?
Göz enfeksiyonu, toplumda sıklıkla karşılaşılan ve yaygın bir sağlık problemidir. Bu tür enfeksiyonlar genellikle bakteri, virüs veya mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlardır.
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz Altı Torbaları Neden Olur?
Göz altı torbası, birçok insanın karşılaştığı ve estetik açıdan rahatsız edici olabilecek bir sorundur. Bu sorun, ilerleyen yaş, uykusuzluk ve dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaynaklanabilir.
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi Nedir? Neden Olur?
Heterokromi, genelde gözlerde meydana gelen bir renk değişikliği durumunu ifade etmektedir. Bu durum, aynı zamanda cilt ve saçta da görülebilir ancak en sık göze çarpan yeri gözlerdir.
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?
Göz kararması, birçok insanın günlük yaşantısında sıklıkla yaşadığı şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Genellikle birkaç saniye veya birkaç dakika süren göz kararması, insanların hayatında önemli bir etkiye sahip olabilir.
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Netlik ve Maksimum Konfor İçin Yeni Nesil Mavi Işık Filtreli Lensler
Günümüz dijital çağında, uzun saatler boyunca ekran karşısında geçirilen zamanın artmasıyla birlikte, mavi ışığa maruz kalma oranı da önemli ölçüde yükselmiştir.
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz Seğirmesi Nedir?
Göz atması, yani göz seğirmesi, kontrol edilemeyen ve istemsiz bir göz kası ya da göz kapağı hareketi olarak bilinir. Tıbbi adı miyokimi olan göz seğirmesi, genellikle göz kapağının birkaç saniye boyunca tekrarlayan hareketiyle kendini gösterir.
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz Ağrısı Nedir? Neden Olur?
Göz ağrısı, gözün herhangi bir bölgesinde hissedilen bir ağrı veya yanma, batma, veya yabancı cisim varmış hissi ile tanımlanabilir. Görme organında meydana gelen bu ağrı, insanların büyük çoğunluğu hayatlarının bir döneminde yaşadığı yaygın bir şikayettir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.