Hangi Şeffaf Lens Markasını Tercih Etmeliyim ?
02.09.2023

Hangi Şeffaf Lens Markasını Tercih Etmeliyim ?

Purevision 2 HD

 

Purevision 2 HD

Daha net ve canlı görüş istiyorum. Teknoloji vazgeçilmezim!

Parlama ve harelelenmeleri azaltmak üzere tasarlanmış bir lenstir. Mükemmel rahatlık ve nefes alma özelliği için yenilikçi bir tasarıma sahiptir.

Özellikle, sürücülerin gece araba kullanırken karşılaştığı sorunlardan biri olan farlarda ve sokak lambalarında ki ışık dağılmaları ortadan kalkıyor. PureVision2 HD, bugün piyasada bulunan en ince lenslerden biridir ve göze tutulması çok kolaydır. Yeterince aydınlatılmamış ortamlarda ya da dijital ürünlere uzun süre maruz kalındığında bile berrak, temiz görüş kalitesi sağlar.

30 güne kadar uzun süre kullanılabilir. PureVision® 2 HD lensleri, ışık halkalarını ve gereksiz parlamaları en aza indirip temiz, berrak bir görüş kalitesi sağlamak üzere tasarlanmış olan High Definition™ Optik içerir. Görünürlük rengi ile lens kullanımını kolaylaştırır.

Konforlu ve rahat kullanımı sayesinde parlama olmadan film keyfi yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

 

Air Optix HydraGlyde

Air Optix HydraGlyde

Lensim hem gece hem de gündüz gözümde kalsın!

Air Optix + Hydra Glyde Alcon'a ait bir lenstir. Air Optix Aqua'nın yeni ve geliştirilmiş versiyonudur.

Bu lensler gün içinde uzun bir süre lensleri ıslak tutar ve yüksek düzeyde lipit birikintisi direnci sağlar. Ön ve arka düzey Aspheric dizaynı sayesinde çok daha net ve keskin görüş sağlar. Göz yaşının serbest dolaşımına imkan sağlayarak lens ve kornea arasında kalan kirli gözyaşının dışarı salınmasına yardımcı olur.

Konforu arttıran Moisture Matrix (nem matrisi) ile üretilmiştir ve normal lenslerden 5 defa fazla oksijen geçirgenliğine sahiptir. Bu lensi tercih etme sebebiniz, lenslerin gün boyunca gece ve gündüz, hatta siz uyurken bile kullanılabilir olmasıdır.

Daha fazla nem daha fazla oksijen geçirgenliği olan bir kontakt lens arayan uzun sureli kontakt lens kullananlar için ideal bir lenstir. 1.günden 30.güne kadar konforlu lens kullanımı.

 

Air Optix Aqua

 

Air Optix Aqua

Hem makyaj yapayım hem de lensime ve gözüme bir şey olmasın!

Air optik aqua lensleri ile gün boyu konforlu kullanım, eşsiz nem ve oksijen kombinasyonu bir arada!

Toz, kir ve lipitler gibi rahatsız edici maddeler lenslerin üzerinde birikerek, temiz ve konforlu bir kullanımı engelleyebilirler. Ama AIR OPTIX AQUA lensleri bu açıdan tamamen farklıdır. Benzersiz Ultra-Pürüzsüz Yüzey Teknolojisi: Bu ürün gözyaşlarının lens boyunca eşit yayılmasını sağlayarak, diğer 2 haftalık ya da aylık lenslere oranla daha iyi bir koruyucu nem tabakası oluşturur. Bu durum, lensler bir ay boyunca her gün kullanılsa da geçerlidir: AIR OPTIX® 1. günden 30. güne kadar eşit rahatlık ve konfor sağlar. Tescilli Lens Materyali: Sıradan yumuşak lenslere oranla beş kat daha fazla oksijen iletimi sağlayarak gözlerin kızarmasını engeller, sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Lensi kayganlaştıran ve kullanımın en başından itibaren konfor sağlayan benzersiz nem oranı gün boyu süren rahatlık için lens kurumasını (dehidrasyonunu) en aza indirir. Her gün aynı rahatlıkla kullanım için yüzey birikintilerine karşı mükemmel koruma sağlayan, üstün ıslanabilirlik özelliğine sahip ultra pürüzsüz yüzeye sahiptir.

 

Acuvue Oasys

Acuvue Oasys

Gün sonunda bile lens yokmuş hissi ve konforunu yaşamak isteyenler için!

Acuvue® Oasys® lensleri Hydraclear® Plus teknolojisinden yararlanarak uzun süreli kullanımda bile gözlerin nemli ve rahat kalmasını sağlar. Acuvue Oasys kontakt lensler göz kapaklarınızın daha az yorulmasına yardımcı olur. Gün boyu gözlerinizi yorgun hissediyorsanız, iyi görünmek için parlak ve canlı gözler istiyorsanız, hiç lens takmamış hissi yaşatan Acuvue Oasys ile tanışın!

Piyasada bir devrim niteliğinde olan bu ürün, yeni bir çeşit silikon hidrojel olan senofilkon A içerirler. Bu yeni lens malzemesi, daha yüksek oranda nemli ıslatıcı maddeler içeriyor olup oksijenin lenslerin içinde ve dışarısında rahatça hareket etmesine yol açarak ve bu benzersiz teknoloji sayesinde zor şartlarda bile gün boyu konfor sağlar. Acuvue Oasys lensleri, gün içerisinde göz damlalarına duyulan ihtiyacı en aza indirir. Bu açıdan kontakt lens kuruluğundan şikayet eden ve sürekli damlalara ihtiyaç duyan bireyler için ideal bir üründür.

Gününüzü ister dışarıda, ister ofis içinde geçirin, zor çevreler ve bilgisayar karşısında geçirilen saatler gözlerinizi nemden yoksun bırakmaz.

Hijyenik bir kontakt lens kullanımı için ayda iki kez yeni bir çift ile değiştireceğiniz, yeniden kullanılabilir kontakt lenslerdir.

 

Air Optix Night & Day Aqua

Air Optix Night & Day Aqua

Gece net ve sağlıklı görüş konforu arayanlar için!

30 geceye kadar sürekli kullanımda uyuyabilmeniz için tasarlanmıştır. Yüksek oksijen iletimi sayesinde kornea için ideal sağlıklı kullanım zemini oluşturmaktadır. Uykudan uyandığınızda bile net görebilmeniz sayesinde uyuyakalmaktan korkmadan konforlu ve rahat görüş kalitesiyle güne başlarsınız.  

Benzersiz Hava Geçirgenliği: Sıradan yumuşak kontakt lenslere oranla 6 kat daha fazla hava geçirgenliği olan AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA lensleri lensten oksijen geçirgenliğini sağlayıp göz kızarmasını engeller, sağlıklı görünüm sağlar. Bu ürün piyasadaki hava geçirgenliği en yüksek lenstir. 

 

İlginizi Çekebilir: Renkli Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog Son Eklenenler
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Sağlıklı Gözün Derecesi Kaç Olmalıdır?
Göz sağlığı, genel vücut sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı bir göz, görme yeteneğimizi etkileyen bir dizi faktöre bağlı olarak belirlenen bir "göz derecesine" sahiptir. Ancak, bu kavram genellikle net bir şekilde anlaşılamaz.
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Multifocal (Uzak-Yakın) Lenslerle Daha Net Görüş
Gözlükler ve kontakt lensler, insanoğlunun görüş problemlerine çözüm getiren en önemli icatlardan biridir. Peki, bir lens, tam olarak nedir? İnsanların yakını ve uzağı daha net görebilmeleri için hangi seçeneklere sahiptirler?
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
UV Işınlarının Zararlarından Koruyan Kontakt Lensler
Kontakt lens, göz sağlığını korumak ve görme özelliklerini iyileştirmek için milyonlarca kişi tarafından kullanılan çığır açıcı bir teknolojidir.
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Kimler Göz Ameliyatı Olamaz?
Göz ameliyatı, yaşam kalitesini artırmak için birçok insan için mükemmel bir seçenek olabilir.  Fakat, herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemi değildir. Lazer göz ameliyatı yapılabilmesi için bazı öncelikli faktörlerin dikkate alınması gerekmektedir. Peki kimler göz ameliyatı olamaz?
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz Sağlığına İyi Gelen Gıdalar
Göz sağlığı, yaşa bağlı olarak bozulabilen bir durumdur. Ancak, gözlerinizi korumak ve sağlıklarını iyileştirmek için biraz çaba sarf etmek mümkündür.
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yüz şekline göre güneş gözlük seçimi, herkesin stiline ve yüz şekline uygun güneş gözlüğü bulma sürecinde önemli bir etkendir. Güneş gözlükleri sadece gözlük lenslerinin güneş ışınlarını engellemesi için kullanılmaz, aynı zamanda tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilir.
Lensin Göze Yapışması
Lensin Göze Yapışması
Gözlerimiz, dünyayı keşfetmemizi sağlayan en önemli organlarımızdır ve onları korumak büyük bir önceliktir. Günlük hayatta pek çok insan kontakt lens kullanarak düzgün bir görüş deneyimi elde eder. Ancak, deneyimli lens kullanıcıları bile zaman zaman lensin göze yapışması sorunuyla karşılaşabilirler.
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat Nedir? Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir?
Astigmat hakkında bilgi sahibi olmak, göz sağlığını korumak için önemlidir. Astigmatism, gözü etkileyen bir kırma kusurudur ve birçok insanın karşılaştığı bir sorundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.