Numaralı Renkli Lensler

Günümüzde güzellik adına her şey mümkün hale gelmişken, net bir görüş sağlamak ve gözlerinizin rengini dilediğiniz gibi değiştirebilmek de mümkün. Gözlük kullanmak istemeyen pek çok kişinin ilk tercihi olan kontakt lensler, görme kusurlarını düzeltmek ve daha net bir görüş için gözlüğe alternatif olarak üretilmiş ince saydam bir mercektir. Lens kullanırken göz sağlığınızı korumak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise hijyen.

Miyop, astigmat ve hipermetrop tedavilerinde sıkça kullanılan kontakt lensler, bir asırlık maziye sahip olsa da günümüzde çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Kullanım kolaylığı, istenildiği taktirde (şeffaf renkler) gözdeki varlığının dahi belli olmaması ve gözlükte olduğu gibi birçok yerde unutulma problemini ortadan kaldırması kontakt lensi daha çok tercih edilir kılıyor.

Numaralı renkli lensler ise yalnızca gözün net bir görüşe sahip olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda istediğiniz göz rengine ve etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlıyor. Bu işlevi ile iki ayrı özelliği bir araya getiren numaralı renkli lensler, kullanım kolaylığı ile de çok tercih ediliyor. Miyop veya hipermetrop tedavisinde de kullanılan bu lensler, farklı zamanlarda farklı renkte bakışlara sahip olmak isteyenler için de gayet ergonomik bir çözüm yolu sunuyor.

Kendi içinde hareli ve haresiz olmak üzere ikiye ayrılan renkli lensler, kullanım açısından birtakım farklar barındırıyor. Hareli lenslerde siyah bir çerçeve dikkat çekerken göz biraz daha koyu görünür, haresiz lenslerde ise herhangi bir çerçeve bulunmaz. Renkli lensler ister tedavi ister kozmetik amaçlı kullanılsın öncelikle mutlaka doktor muayenesinden geçilmelidir. Göz doktorunuz muayene ettikten sonra sitemiz üzerinden renk seçeneklerine bakabilir ve hemen etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Lens Optik’te yer alan renkli lens markaları, en iyi marka garantisi ile uzmanların tercih ettiği renkli lens markaları arasında yer alır.

Dünyada milyonlarca kullanıcı, gözlerine uygun renkli numaralı lensleri tercih ettikleri için herhangi bir sorun yaşamazken, bazı kontakt lens kullanıcıları için aynı şeyi söylemek söz konusu değil. Her zaman dile getirdiğimiz gibi renkli kontakt lenslerinizi kullanmadan önce bir göz doktoruna danışarak muayene olmanızda fayda var. Hayatımızda ciddi bir kolaylık sağlayan ve hatta hayatımıza renk katan renkli numaralı lensler, kullanım sürelerine uygun olarak takılır ve bakımları da düzenli olarak yapılırsa sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır.

E-Bülten