Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?

Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?

Oluşturma Tarihi: 07.03.2019
Güncelleme Tarihi: 12.01.2022

Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir?

Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli demek, göz çevresindeki siyah belirgin çerçevedir. Gözün hareli olması, göz çevresindeki ince yada kalın çizgilerin olması durumudur. Bazı lenslerde kalın Hare bulunurken bazı lenslerde ince bir hare vardır, hareli lensler için çerçeveli göz yapısı diyebiliriz. Haresiz demek ise gözün çevresinde belirgin bir çizgi, halkla ya da diğer bir deyiş ile “ring” olmaması halidir. Haresiz lensler gözün kendi doğal haresini alır. Göz çevresinde parlak çizgiler yer almaz. Hareli lens tercih ettiğiniz de göz yapınız olduğundan daha büyük görünecektir. Haresiz lensler ise göz rengini kaplayarak göz renginizin daha net ve yoğun görünmesine yardımcı olur. Koyu göz rengine sahip kişiler belirgin göz rengi için haresiz renkli lens tercih ederek renk skalasından dilediği rengi tercih edebilir. Eğer Haresiz renkli lens tercih ediyorsanız, aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Peki haresiz renkli lens düşünüyorsunuz ancak karar veremiyorsunuz diyelim. Bu konuda dünya da oldukça çok satılan Solotica Hidrocor serisi haresiz lensler arasında en doğal bulunan ve en çok tercıh edilen markaların başında gelir. Bir diğer haresiz renkli lens markası Rainbow elite line renkleridir. Aylık bir lens tercih ederseniz Freshlook colors serisini önerebiliriz. Bu üç lens markası da haresiz lenslere sahiptir. Solotica Hidrocor yıllık kullanımlı haresiz lens serisi ve rainbow elite line haresiz renkli lensler, Freshlook colors aylık lens renkleri yoğun ve daha radikal bir değişiklik arayan kullanıcılar için ideal seçimdir. En koyu renkteki gözlerde bile rengini tamamen değiştirir. Koyu renkli bir göze sahip olup canlı ve daha yoğun bir renk düşünüyorsanız, Solotica Hidrocor ve Freshlook colors serilerindeki renkleri düşünebilirsiniz.

Haresiz ve doğal renkli lens markaları nelerdir?

Daha doğal ve kendi göz renginize yakın bir renkli lens düşünüyorsanız, Solotica Hidrocor yada Freshlook colors haresiz ve Rainbow elite line haresiz markalarının renk seçeneklerinden tercih edebilirsiniz. Hidrocor, içten boyama tekniği kullanıldığı için renk değişimi olmaz. Yani herhangi bir güneş ışını ya da lens solüsyonu etkileri rengi etkilemez. İnce bir yapıya sahip olduğu için daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Hareli lens kimlere yakışır? Göz yapısı daha iri olan kişilerde hareli renkli lensler daha dikkat çekici ve göz güzelliğini vurgulayıcı olacaktır. Solotica markasının Solflex natural colors, hidrocharme (kalın hareli), Natural colors ince hareli , Adore Bİ TON TRİ TON VE DARE renkli lensleri bausch lomb natural look , Freshlook colorbrends, Rainbow fantasy line gibi hareli lens markalarını tercih ederek uyumlu ve doğal görünüm sağlayabilirsiniz. Açık göz tonlarına sahip bir kişi yine benzer tonları tercih ettiğinde doğal göz rengiymiş gibi bir imaja sahip olabilir.

Haresiz lens kimlere yakışır?

Dikkat çekici ve çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler haresiz renkli lens markalarını tercih edebilir. Koyu göz rengine sahipseniz ve göz rengini tamamen değiştirmeyi düşünüyorsanız hidrocor renkli lensler sizin için ideal bir seçim olcaktır. Kimi kullanıcılara göre daha az doğallığı yansıtabilir. Bu süreçte lensin rengi ve tercih amacı sizin kişisel zevk ve beğeninize göre değişkenlik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse koyu kahve rengine sahip bir kişi, SOLOTİCA HARESİZ Quartzo ya da cristal bir renkli lens ile tamamen göz rengini değiştirebilir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
 • Renkli Lense Dair ...
  Renkli lensler nedir ? Avantajları nelerdir? Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?
 • Lens Nasıl Takılır ?
  Her zaman dikkat ettiğinizden biraz daha fazla dikkat ederek el hijyeninizi sağlamalısınız. Lens kullanırken tırnak bakımınızda önemli bir hijyen konusu. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olma...
 • Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur ?
  Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlamıştır.
 • Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?
  Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir? Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli dem...
E-Bülten