Hangi Şeffaf Lens Markasını Tercih Etmeliyim ?

Hangi Şeffaf Lens Markasını Tercih Etmeliyim ?

Oluşturma Tarihi: 08.03.2019
Güncelleme Tarihi: 27.07.2020

Purevision 2 HD

Purevision 2 HD

Daha net ve canlı görüş istiyorum. Teknoloji vazgeçilmezim!

Parlama ve harelelenmeleri azaltmak üzere tasarlanmış bir lenstir. Mükemmel rahatlık ve nefes alma özelliği için yenilikçi bir tasarıma sahiptir.

Özellikle, sürücülerin gece araba kullanırken karşılaştığı sorunlardan biri olan farlarda ve sokak lambalarında ki ışık dağılmaları ortadan kalkıyor. PureVision2 HD, bugün piyasada bulunan en ince lenslerden biridir ve göze tutulması çok kolaydır. Yeterince aydınlatılmamış ortamlarda ya da dijital ürünlere uzun süre maruz kalındığında bile berrak, temiz görüş kalitesi sağlar.

30 güne kadar uzun süre kullanılabilir. PureVision® 2 HD lensleri, ışık halkalarını ve gereksiz parlamaları en aza indirip temiz, berrak bir görüş kalitesi sağlamak üzere tasarlanmış olan High Definition™ Optik içerir. Görünürlük rengi ile lens kullanımını kolaylaştırır.

Konforlu ve rahat kullanımı sayesinde parlama olmadan film keyfi yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

 

Air Optix Hydra Glyde

Air Optix Hydra Glyde

Lensim hem gece hem de gündüz gözümde kalsın!

Air Optix + Hydra Glyde Alcon'a ait bir lenstir. Air Optix Aqua'nın yeni ve geliştirilmiş versiyonudur.

Bu lensler gün içinde uzun bir süre lensleri ıslak tutar ve yüksek düzeyde lipit birikintisi direnci sağlar. Ön ve arka düzey Aspheric dizaynı sayesinde çok daha net ve keskin görüş sağlar. Göz yaşının serbest dolaşımına imkan sağlayarak lens ve kornea arasında kalan kirli gözyaşının dışarı salınmasına yardımcı olur.

Konforu arttıran Moisture Matrix (nem matrisi) ile üretilmiştir ve normal lenslerden 5 defa fazla oksijen geçirgenliğine sahiptir. Bu lensi tercih etme sebebiniz, lenslerin gün boyunca gece ve gündüz, hatta siz uyurken bile kullanılabilir olmasıdır.

Daha fazla nem daha fazla oksijen geçirgenliği olan bir kontakt lens arayan uzun sureli kontakt lens kullananlar için ideal bir lenstir. 1.günden 30.güne kadar konforlu lens kullanımı.

 

Air Optix Aqua

Air Optix Aqua

Hem makyaj yapayım hem de lensime ve gözüme bir şey olmasın!

Air optik aqua lensleri ile gün boyu konforlu kullanım, eşsiz nem ve oksijen kombinasyonu bir arada!

Toz, kir ve lipitler gibi rahatsız edici maddeler lenslerin üzerinde birikerek, temiz ve konforlu bir kullanımı engelleyebilirler. Ama AIR OPTIX AQUA lensleri bu açıdan tamamen farklıdır. Benzersiz Ultra-Pürüzsüz Yüzey Teknolojisi: Bu ürün gözyaşlarının lens boyunca eşit yayılmasını sağlayarak, diğer 2 haftalık ya da aylık lenslere oranla daha iyi bir koruyucu nem tabakası oluşturur. Bu durum, lensler bir ay boyunca her gün kullanılsa da geçerlidir: AIR OPTIX® 1. günden 30. güne kadar eşit rahatlık ve konfor sağlar. Tescilli Lens Materyali: Sıradan yumuşak lenslere oranla beş kat daha fazla oksijen iletimi sağlayarak gözlerin kızarmasını engeller, sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Lensi kayganlaştıran ve kullanımın en başından itibaren konfor sağlayan benzersiz nem oranı gün boyu süren rahatlık için lens kurumasını (dehidrasyonunu) en aza indirir. Her gün aynı rahatlıkla kullanım için yüzey birikintilerine karşı mükemmel koruma sağlayan, üstün ıslanabilirlik özelliğine sahip ultra pürüzsüz yüzeye sahiptir.

 

Acuvue Oasys

Acuvue Oasys

Gün sonunda bile lens yokmuş hissi ve konforunu yaşamak isteyenler için!

Acuvue® Oasys® lensleri Hydraclear® Plus teknolojisinden yararlanarak uzun süreli kullanımda bile gözlerin nemli ve rahat kalmasını sağlar. Acuvue Oasys kontakt lensler göz kapaklarınızın daha az yorulmasına yardımcı olur. Gün boyu gözlerinizi yorgun hissediyorsanız, iyi görünmek için parlak ve canlı gözler istiyorsanız, hiç lens takmamış hissi yaşatan Acuvue Oasys ile tanışın!

Piyasada bir devrim niteliğinde olan bu ürün, yeni bir çeşit silikon hidrojel olan senofilkon A içerirler. Bu yeni lens malzemesi, daha yüksek oranda nemli ıslatıcı maddeler içeriyor olup oksijenin lenslerin içinde ve dışarısında rahatça hareket etmesine yol açarak ve bu benzersiz teknoloji sayesinde zor şartlarda bile gün boyu konfor sağlar. Acuvue Oasys lensleri, gün içerisinde göz damlalarına duyulan ihtiyacı en aza indirir. Bu açıdan kontakt lens kuruluğundan şikayet eden ve sürekli damlalara ihtiyaç duyan bireyler için ideal bir üründür.

Gününüzü ister dışarıda, ister ofis içinde geçirin, zor çevreler ve bilgisayar karşısında geçirilen saatler gözlerinizi nemden yoksun bırakmaz.

Hijyenik bir kontakt lens kullanımı için ayda iki kez yeni bir çift ile değiştireceğiniz, yeniden kullanılabilir kontakt lenslerdir.

 

Air Optix Night & Day Aqua

Air Optix Night & Day Aqua

Gece net ve sağlıklı görüş konforu arayanlar için!

30 geceye kadar sürekli kullanımda uyuyabilmeniz için tasarlanmıştır. Yüksek oksijen iletimi sayesinde kornea için ideal sağlıklı kullanım zemini oluşturmaktadır. Uykudan uyandığınızda bile net görebilmeniz sayesinde uyuyakalmaktan korkmadan konforlu ve rahat görüş kalitesiyle güne başlarsınız.  

Benzersiz Hava Geçirgenliği: Sıradan yumuşak kontakt lenslere oranla 6 kat daha fazla hava geçirgenliği olan AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA lensleri lensten oksijen geçirgenliğini sağlayıp göz kızarmasını engeller, sağlıklı görünüm sağlar. Bu ürün piyasadaki hava geçirgenliği en yüksek lenstir. 

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
 • Renkli Lense Dair ...
  Renkli lensler nedir ? Avantajları nelerdir? Renkli lens markaları ve çeşitleri nelerdir?
 • Lens Nasıl Takılır ?
  Her zaman dikkat ettiğinizden biraz daha fazla dikkat ederek el hijyeninizi sağlamalısınız. Lens kullanırken tırnak bakımınızda önemli bir hijyen konusu. Tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olma...
 • Renkli Lens Kullanımı Zor Mudur ?
  Özellikle göz rahatsızlığı olan ve gözlük kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmış olan renkli lensler, birçok kişi için kullanım rahatlığı sağlamıştır.
 • Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi ?
  Hareli mi yoksa haresiz renkli lens mi tercih etmeliyim, aralarındaki fark nedir? Lens kullanıcılarının en çok merak ettikleri soru hareli mi yoksa haresiz mi lens tercih edecekleridir. Hareli dem...
E-Bülten